Переговори про компроміс щодо Приватбанку повинні бути публічними — Рожкова

9 жовтня 2019, 14:23

Переговори про компроміс з олігархом Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку не ведуться, але якщо вони почнуться, то повинні бути публічними.

Про це перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю виданню Liga.net.

«НБУ не залучений до переговорів подібного роду і це логічно, тому що це справа власників (банк належить Мінфіну. — ред.). Пошуки компромісу були в 2017 році, але вони не мали успіху (мова йде про спроби Rothschild ініціювати переговори з Коломойським і Боголюбовим — ред). Поки я не бачу нічого подібного. Але, думаю, якщо таке обговорення все ж почнеться, воно буде публічним — занадто сенситивна для України тема», — зазначила вона.

Відео дня

Рожкова додала, що Нацбанк піднімав тему судів по ПриватБанку на зустрічі з президентом і прем'єром в контексті наслідків для фінансової стабільності. Вона підкреслила, що рішення судів «створюють дуже негативний інформаційний фон для роботи банку».

«Після першого рішення щодо [незаконності] націоналізації ми бачили явні відтоки коштів клієнтів — некритичні для банку в цілому, але тим не менш дуже неприємні», — сказала Рожкова.

За її словами, в меморандумі, який буде підписаний в рамках нової програми з Міжнародним валютним фондом, буде блок про ПриватБанк і інші банки, які були виведені з ринку.

«Але в якій формі - поки складно сказати. Складність в тому, що у нас є незалежна, але недореформована гілка влади — суди. Вони приймають рішення, скаржаться на тиск і взагалі ніби живуть своїм життям. Наше завдання зробити все, щоб захистити фінансову стабільність в країні і інтереси держави в цілому, при цьому не порушивши закон і незалежність судової гілки влади. Це дуже складне питання — поки ми тільки обговорюємо його. Але в меморандумі це буде відображено», — зазначила вона.

Нагадаємо, 17 вересня британська газета Financial Times написала з посиланням на прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, що Київ шукає «компроміс» з олігархом Ігорем Коломойським щодо ситуації з ПриватБанком. В інтерв'ю виданню він сказав, що питанням Приватбанку займаються президент Володимир Зеленський і голова Офісу президента, колишній адвокат Коломойського Андрій Богдан, хоча власником банку є Мінфін. За інформацією FT, неофіційні переговори про врегулювання ситуації з ПриватБанком поновилися після приходу Зеленського до влади. Найімовіргіше, від Коломойського не вимагатимуть відмовитися від будь-яких активів або компенсувати збитки, завдані банку, розповіло газеті інформоване джерело.

Після виходу матеріалу прем'єр-міністр заявив, що «ніяких переговорів уряд ні з ким не веде». Пізніше він додав: «Мені невідомо ні про які переговори з Коломойським». Прес-служба Гончарука звинуватила FT в необ'єктивності і спотворенні інформації.

Коломойський також заперечує факт переговорів щодо Приватбанку. «Ніяких реальних переговорів, консультацій не ведеться. Компроміс колись потрібен, тому що ми від нового власника акцій Приватбанку не відстанемо», — заявив він.

Показати ще новини
Радіо NV
X