Перед банкрутством з українського банку Петрокоммерц вивели 700 млн грн

29 листопада 2017, 15:37
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, з банку Петрокоммерц-Україна були виведені активи майже на 700 млн грн напередодні введення тимчасової адміністрації

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ФГВФО.

"Ймовірно, за попередньою змовою між посадовими особами банку Петрокоммерц-Україна і Юніон Стандарт Банком, який на той момент ще був платоспроможним, були проведені операції, результатом яких став виведення коштів в особливо великих розмірах", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

За даними фонду, протягом року, до дня введення тимчасової адміністрації, через фінансову компанію було виведено понад 700 млн грн активів банків.

Транзакції переважно відбувалися завдяки достроковому списанні банком необхідних сум з депозитного рахунку фінансової компанії і наданняі компанії кредитів.

В результаті на балансі банку Петрокоммерц-Україна залишилася тільки проблемна і неліквідна заборгованість.

Схеми виведення активів з банку
Схеми виведення активів з банку Фото:

За виявленими фактами розтрати майна банку відкрито кілька кримінальних проваджень, проводяться досудові розслідування.

Нагадаємо, в березні 2016 року НБУ визнав неплатоспроможним банк Петрокоммерц-Україна в зв'язку з непрозорою структурою власності. Через місяць НБУ вирішив ліквідувати даний банк.

Банк Петрокоммерц-Україна заснований у 1996 році, 90% акцій якого належали російському банку Петрокоммерц. У березні 2015 року акціонер банку продав акції 11 фізичним особам, частка кожного з яких становила менше 10%.

Показати ще новини
Радіо NV
X