П’ять причин. У кого можуть забрати пенсію і як цього уникнути

21 липня 2021, 06:08

В українському законодавстві існує ряд причин, за якими пенсіонерам можуть скасувати виплати.

Про це виданню Obozrevatel розповів юрист Олександр Плахотник. Він назвав п'ять основних ситуацій, в яких громадяни України можуть втратити свої пенсії.

Кому можуть скасувати пенсійні виплати?

Відео дня

  • Українцям, які отримали пенсію за підробленими документами. Міністерство фінансів і Пенсійного фонду регулярно проводять верифікацію особистостей, які отримують соціальні виплати. У цій категорії порушників не так багато.

  • Якщо у людини в документах помилка  тому числі в написанні імені або прізвища). Стаж, який нараховувався раніше, можна підтвердити виключно за допомогою трудової книжки. Пенсійний фонд може не врахувати стаж, якщо в записах ваших документів прізвище або ім'я вказані з помилкою. Якщо через таку неї не буде вистачати стажу для виходу на пенсію, ймовірно доведеться працювати до 63-65 років.

  • Якщо людина не отримувала пенсію понад півроку. Закон передбачає, що якщо пенсіонер не отримував виплати більш ніж шість місяців поспіль, це може стати підставою для її скасування.
  • Пенсіонерам, які проживають за кордоном. У законі зазначено, що: «пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України». Якщо пенсіонер довгий час відсутній в Україні, його пенсію можуть призупинити на цей період. Перетину кордону фіксує міграційна служба.

  • Переселенцям, які змінюють місце проживання. У Головному управлінні Пенсійного фонду Донецької області повідомили про те, що «Якщо за результатами перевірки, проведеної підрозділами Державної міграційної служби, буде прийнято рішення про те, що фактичне місце проживання не відповідає офіційним, виплата пенсії буде припинено з наступного місяця». Законом не обмежується місце проживання пенсіонера, але в нинішніх обставинах чиновники можуть самостійно припинити виплату пенсій, взявши за основу власні постанови.

Що робити, якщо вам відмовляються нараховувати пенсію?

Юрист розповів, що в першу чергу потрібно написати звернення до Пенсійного фонду. Після отримання письмової відповіді, можна звернутися до фонду з запереченням (Якщо він не задовольняє ваше прохання). Якщо у відповідь на нього немає реакції від установи, варто звернутися в суд.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що потрібно знати про отримання пільгових пенсій за віком в Україні. Право на таку вилати мають працівники, які працюють на посадах і в професіях з особливо шкідливими і важкими умовами роботи.

Редактор: Лілія Вітюк

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X