На рівні прожиткового мінімуму. Скільки потрібно працювати, щоб отримати мінімальну пенсію в Україні

28 липня 2021, 06:09

В Україні сума виплат, яку отримають майбутні пенсіонери, залежить від кількості років страхового стажу. Максимальну виплату отримуватимуть громадяни, які мають повний стаж.

Для них буде передбачена виплата в розмірі не менше 40% від суми заробітку, а людям зі стажем 15 років гарантують страхову пенсію. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час зустрічі з експертами Міжнародної організації праці.

Відео дня

Потрібно буде мати не менше п’яти років стажу, щоб отримувати мінімальну пенсію. Її розмір буде встановлений на рівні прожиткового мінімуму.

Слухайте подкаст на цю тему

«Наша мета — посилити мінімальні рівні соціального захисту у літньому віці. Для цього держава повинна гарантувати людям з повним страховим стажем коефіцієнт заміщення пенсією заробітку не нижче 40%, людям зі стажем 15 років — страхову пенсію, можливо, з більш низьким заміщенням, але за загальною формулою, людям зі стажем від 5 років — допомога від держави для забезпечення принаймні прожиткового мінімуму», — розповіла Лазебна.

Також Міністерство планує запровадити універсальні правила для регулярної індексації всіх пенсій. «Ми побачили повне розуміння і підтримку запропонованих урядом законопроектів в сфері реформування прожиткового мінімуму, встановлення точної дати і однакових правил індексації для всіх пенсійних виплат, планів щодо впровадження адресної допомоги літнім людям, які не мають необхідного стажу для пенсії», — додала міністр.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як підвищити пенсію і які документи для цього потрібні. Для деяких категорій пенсіонерів існують певні інструкції, як збільшити суму обов’язкових виплат.

Редактор: Лілія Вітюк

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X