Українським пенсіонерам нададуть п’ять рівнів забезпечення та підтримки — Мінсоцполітики
Забезпечення людей літнього віку складається не лише з пенсії, яку виплачує держава. Глобальні зміни вимагають від країн будувати гнучкі системи забезпечення людей пенсійного віку.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, представляючи своє бачення забезпечення українських пенсіонерів.
У Мінсоцполітики підкреслили, що пенсії, які виплачує держава, гарантовані Конституцією України. «Вони виплачуються за рахунок внесків на соціальне страхування та коштів Державного бюджету. Україна їх виплачує зараз і буде виплачувати за 10, 20 років і надалі», — заявили у міністерстві.
Разом з тим, мають існувати і інші способи підтримки пенсіонерів.
«Фактично вже зараз Україна має п’ять рівнів підтримки людей літнього віку, і для забезпечення гідного життя майбутніх поколінь Мінсоцполітики зміцнює та розвиває кожен з них в координації з іншими рівнями», — заявили у міністерстві.
1. Нижчий, забезпечуваний державою рівень, — мінімальні пенсійні гарантії (у тому числі доплати та держдопомога).
2. Страхові пенсії, які виплачуються з солідарної системи (працездатні громадяни своїми податками та внесками утримують непрацездатних).
3. Обов’язкові накопичувальні пенсії (в т.ч. у професійній пенсійній системі).
4. Добровільні пенсійні накопичення.
5. Соціальні послуги, субсидії для пенсіонерів тощо.

- Вчителям, військовим, соцпрацівникам. З 2023 року в Україні почнуть вводити соцпакети з накопичувальними пенсіями — Шмигаль
- Державний фонд з гарантуванням вкладів. Марченко пояснив, як влада захищатиме гроші на накопичувальних пенсійних рахунках
- Ще одна пенсія. Як працюватиме система пенсійного накопичення в Україні - пояснення Міністерства соціальної політики
Як повідомлялося, раніше міністр фінансів Сергій Марченко порівняв солідарну пенсійну систему з фінансовою пірамідою і відзначив, що вона не може бути єдиним джерелом пенсійних коштів для пенсіонерів в умовах старіння населення.