Нова програма. Кому і наскільки в Україні ще підвищать пенсії в 2021 році

16 липня 2021, 07:04

Восени пенсіонери, які досягли певного віку, отримають гарантовані додаткові виплати в розмірі 400 грн. А вже з липня підвищують пенсії військовим пенсіонерам.

Про це повідомила Марина Лазебна, міністр соціальної політики, в ефірі телеканалу Україна 24. Також вона розповіла, що ще у лютому в міністерстві було відомо, що програму підвищення будуть вводити в жовтні, а не в липні.

Відео дня

«Програма 75 +, суть якої - по 400 грн давати всім людям до пенсії, і там є мінімальна гарантія в 2500 грн — вона нова, її в Україні ніколи не було. І інформація про те, що ця норма вводиться в жовтні, з’явилася ще в лютому цього року, коли ми презентували бюджет пенсійного фонду. Ми сказали людям: «Ось п’ять програм підвищень на цей рік: кому, скільки і коли». Індексація та 75+ — ми сказали, що це буде з жовтня. Були різні варіанти.

Але коли ми точно знали, що потрібно в березні зробити індексацію … Під неї потрапляють і 70-річні, і 80-річні, і 65-річні. Індексація — це максимальне охоплення людей. І сьогодні я бачу цифри — вперше 10,5 млн пенсіонерів потрапили під різні програми підвищення, половина з них — ще й з різною надбавкою: якщо це 80-річні, то по 500 грн, 75-річні - по 400 грн. Ми максимально працюємо, щоб зробити це і в рамках, і в пропорціях, і в балансі, і по справедливості. Ще в лютому ми визначилися, що ця програма буде в жовтні", — пояснила Лазебна.

Слухайте подкаст на цю тему

Також міністр запевнила, що програма точно буде виконана восени. За її словами, немає ризиків, що гроші пенсіонерам не будуть виплачені.

Нагадаємо, згідно з програмою 75+, пенсіонери у віці від 75 до 80 років отримають обов’язкові надбавки до пенсій. Їх вартість складе 400 грн.

Редактор: Лілія Вітюк
Показати ще новини
Радіо NV
X