Нацбанк 10 березня продав на міжбанку рекордні $270 млн для підтримки гривні
10 березня для згладжування коливань Національний банк проводив інтервенції з продажу валюти. За день регулятор продав $270 млн.
Про це повідомляється на сторінці НБУ в Facebook.
В Нацбанку відзначили, что вчора на міжбанківському валютному ринку попит суттєво переважав пропозицію.
«Така ситуація була зумовлена насамперед психологічними чинниками, адже настрої учасників фінансових ринків погіршилися через поширення світом коронавірусу та шокове падіння цін на нафту в останні дні. Для згладжування коливань Національний банк проводив інтервенції з продажу валюти. Сьогодні з цією метою було продано $270 млн. Водночас майже уся сума була продана впродовж першої частини дня, а після обіду ситуація на валютному ринку була відносно спокійною і не потребувала суттєвого втручання з боку НБУ. Фундаментальних факторів для суттєвого погіршення ситуації наразі немає. Україна продовжує нарощувати поставки товарів за кордон за основними статтями експорту, водночас ми не є експортерами нафти, тому зниження цін на цей товар дає радше більшу економію на імпорті енергоносіїв», — розповіли в Нацбанку.
В НБУ додали, що хоч приплив інвестицій нерезидентів в ОВДП і призупинився на тлі погіршення настроїв у всьому світі, проте панічного виведення інвестицій з України не спостерігалося.
«Загалом статистика валютного ринку від початку року є досить позитивною. За цей період Національний банк купив валюти на $360 млн більше, ніж продав. На готівковому ринку пропозиція валюти також переважала попит — станом на початок тижня населення продало валюти майже на $500 млн більше, ніж купило», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, курс гривні до долара на закритті міжбанку у вівторок, 10 березня, знизився до 25,38/25,41 грн/$. Це мінімум з серпня 2019 року.
Падіння курсу гривні відбулося на фоні невизначеності на світових ринках через несподіваний провалом переговорів організації ОПЕК+ у Відні 6 березня. Зустріч закінчилася повним розривом альянсу між Росією і ОПЕК на чолі з Саудівською Аравією, який з 2017 року керував світовими цінами на нафту шляхом узгоджених скорочень видобутку. 9 березя ціни на нафту впали на 25%. Слідом за ними обвалилися і світові фондові ринки. Індекс Dow Jones в понеділок втратив 7,8%, S&P 500 — 7,6%, а Nasdaq Composite знизився на 7,3%. 10 березня і ціни на нафту, і фондові ринки по всьому світу виросли.