Останні активи збанкрутілого Ерде банку продали зі знижкою у 8,5 млн грн

5 грудня 2017, 15:22
162
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фонд гарантування завершив продаж активів Ерде Банку

29 листопада Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) завершив продаж активів Ерде Банку на голландському аукціоні в системі ProZorro.Продажі

Про це повідомила прес-служба Фонду.

Останнім лотом Ерде банку став пул, який складається з прав вимоги за 10-ма кредитами фізичних осіб і 59 кредитами юридичних осіб, нерухомості і основних засобів та майнових прав за цінними паперами.

При цьому, ціна реалізації з початкових майже 13,5 млн грн знизилася до майже 5 млн грн. Однак, як зазначили у Фонді, в ході голландського аукціону максимально ціна могла знизитися до 2,7 млн грн.

Після підписання договору з переможцем відкритих торгів та перерахування коштів, продаж активів, включених до складу ліквідаційної маси банку, буде остаточно завершений.

Крім того, в ФГВФО відзначили, що включені до складу даного пулу активи неодноразово виставлялися на продаж, в тому числі - і за голландською моделлю. Так, права вимоги за всіма кредитами, включеними до складу пулу, до цього виставлялися на продаж 18 разів. Також безуспішно 14 разів продавалися нерухомість і основні засоби банку.

Відзначимо, що перші "голландські" аукціони з продажу активів неплатоспроможних банків на ProZorro.Продажі не відбулися через відсутність покупців. До продажу пропонувалися активи ліквідованого Ерде Банку. У ході торгів ціна на активи опустилася на 80% по кожному із запропонованих лотів.

Нагадаємо, що НБУ в січні 2013 року прийняв рішення ліквідувати Ерде Банк.

Фонд почав ліквідацію Ерде Банку 10 січня 2013 року, встановивши термін процедури до 8 січня 2014 року, потім продовживши його до 8 січня 2015 року та пізніше - до 8 січня 2016 року.

На початку цього року ФГВФО продовжив ліквідацію Ерде Банк на рік - до 8 січня 2018 включно.


Ерде Банк створений у грудні 2006 року, входив до складу корпорації UBG, заснованої у 2005 році депутатом Русланом Демчаком (фракція партії Блок Петра Порошенка).

За даними Нацбанку, на 1 липня 2012 року за розміром загальних активів (2,6 млрд грн) банк займав 64-е місце серед 176 банків, що діяли в країні.

Станом на 1 жовтня 2012 року мажоритарним акціонером банку була Народна фінансово-страхова компанія Добробут, що входить в UBG, - 54,3% акцій.

Вибір редакції

Культура

Сьогодні, 10:29

article_img
Організатори Оскара відмовилися від планів вручити чотири нагороди під час реклами
Lifestyle

Сьогодні, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти

Головне

Країни

Сьогодні, 10:05

article_img
Мадуро запропонував прийняти план розгортання військ на випадок вторгнення
Геополітика

Сьогодні, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер
Політика

Вчора, 23:40

article_img
Апеляційний суд Чернігівської області продовжив арешт Савченко і Рубану, їх справу відправили до Верховного суду