Останні активи збанкрутілого Ерде банку продали зі знижкою у 8,5 млн грн

5 грудня 2017, 15:22
29 листопада Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) завершив продаж активів Ерде Банку на голландському аукціоні в системі ProZorro.Продажі

Про це повідомила прес-служба Фонду.

Останнім лотом Ерде банку став пул, який складається з прав вимоги за 10-ма кредитами фізичних осіб і 59 кредитами юридичних осіб, нерухомості і основних засобів та майнових прав за цінними паперами.

Відео дня

При цьому, ціна реалізації з початкових майже 13,5 млн грн знизилася до майже 5 млн грн. Однак, як зазначили у Фонді, в ході голландського аукціону максимально ціна могла знизитися до 2,7 млн грн.

Після підписання договору з переможцем відкритих торгів та перерахування коштів, продаж активів, включених до складу ліквідаційної маси банку, буде остаточно завершений.

Крім того, в ФГВФО відзначили, що включені до складу даного пулу активи неодноразово виставлялися на продаж, в тому числі - і за голландською моделлю. Так, права вимоги за всіма кредитами, включеними до складу пулу, до цього виставлялися на продаж 18 разів. Також безуспішно 14 разів продавалися нерухомість і основні засоби банку.

Відзначимо, що перші "голландські" аукціони з продажу активів неплатоспроможних банків на ProZorro.Продажі не відбулися через відсутність покупців. До продажу пропонувалися активи ліквідованого Ерде Банку. У ході торгів ціна на активи опустилася на 80% по кожному із запропонованих лотів.

Нагадаємо, що НБУ в січні 2013 року прийняв рішення ліквідувати Ерде Банк.

Фонд почав ліквідацію Ерде Банку 10 січня 2013 року, встановивши термін процедури до 8 січня 2014 року, потім продовживши його до 8 січня 2015 року та пізніше - до 8 січня 2016 року.

На початку цього року ФГВФО продовжив ліквідацію Ерде Банк на рік - до 8 січня 2018 включно.


Ерде Банк створений у грудні 2006 року, входив до складу корпорації UBG, заснованої у 2005 році депутатом Русланом Демчаком (фракція партії Блок Петра Порошенка).

За даними Нацбанку, на 1 липня 2012 року за розміром загальних активів (2,6 млрд грн) банк займав 64-е місце серед 176 банків, що діяли в країні.

Станом на 1 жовтня 2012 року мажоритарним акціонером банку була Народна фінансово-страхова компанія Добробут, що входить в UBG, - 54,3% акцій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X