Ощадбанк забрав за борги будівлю банку Курченка

25 вересня 2017, 10:26
1708
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ощадбанк забрав за борги будівлю банку Курченка - фото

Фото: прес-служба ФК Металіст

Брокбізнесбанк належав олігархові-втікачу Сергію Курченко

Державний Ощадбанк отримав право власності на будівлю Брокбізнесбанку на вул. Саксаганського у Києві у рахунок боргу в сумі 200 млн грн

Про це повідомила прес-служба Ощадбанку.

У 2013 році будівлю за цією адресою було передано в заставу Ощадбанку компанією Капітал Інвест ЛТД в забезпечення за кредитним договором, який був укладений між Ощадбанком і Брокбізнесбанком на суму 200 млн грн.

"Колишні власники Брокбізнесбанку були також бенефіціарами зазначеної компанії. Оскільки Брокбізнесбанк не виконав свої зобов’язання за кредитним договором, Ощадбанк у судовому порядку протягом більш ніж трьох років намагався отримати задоволення своїх вимог, у тому числі за рахунок нерухомого заставного майна", - йдеться в повідомленні. У заставі Ощадбанку перебувало два об'єкти нерухомості.

У серпні 2016 року постановою Київського апеляційного господарського суду Києва Ощадбанк домігся звернення стягнення на об'єкт нерухомості по бул. Лепсе загальною площею понад 12 тис. кв. м, що дозволило повернути майже 120 млн грн.

"Для остаточного погашення заборгованості Ощадбанк задовольнив свої вимоги в позасудовому порядку і придбав право власності на предмет іпотеки, який розташований на вул. Саксаганського... Банк надав можливість попередньому власнику вивезти його ж речі і звільнити будівлю. При реалізації своїх прав Ощадбанк зустрів силовий опір і провокації з боку колишніх власників", - повідомили в прес-службі банку.

Ощадбанк відзначає, що йому активно заважали вирішити цю проблему.

"Протягом трьох років судової війни банк стикався з вражаючими прикладами судового свавілля – від розгляду чотирьох апеляційних скарг банку ідентичною колегією суддів (і це при наявності електронної системи розподілу суддів, яка повинна звести до нуля можливість розгляду справи тими ж суддями) і фактично автовідхилення апеляцій на судові позови від споріднених компаній для блокування законних прав банку на стягнення об'єкта, нерозміщення судових рішень в Єдиному держреєстрі і рішень судів нижчих інстр нцій, які не звертали уваги на рішення Вищого господарського суду на користь банку", - говориться в повідомленні.

Брокбізнесбанк належав олігархові-втікачу Сергію Курченко. Банк визнали неплатоспроможним в березні 2014 року.


100% акцій Ощадбанку знаходиться у державній власності. За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк займав 2-е місце (220,7 млрд грн) серед 88 діючих банків.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Рітейл/Нерухомість

22 травня, 09:03

thumb img
Успішний досвід заразливий. Як Фонд держмайна має намір регулювати роботу ріелторів
Фінанси

21 травня, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua