Ощадбанк визнав кібератаки і обмежив свої послуги

27 червня 2017, 15:15
Державний Ощадбанк визнав хакерські атаки на ряд українських компаній і банків, а також обмежив функціонал послуг, що надаються клієнтам

Про це повідомила прес-служба банку.

"Сьогодні, 27 червня, низка українських компаній та банків зазнали хакерської атаки. Внаслідок цього Ощадбанк на виконання регламентів безпеки та захисту інформації був вимушений вдатися до обмеження функціоналу послуг, що надаються клієнтам", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Ощадбанк просить вибачення за незручності, що виникли внаслідок форс-мажорних обставин і гарантує конфіденційність і збереження даних клієнтів.

"Клієнти Ощадбанку наразі можуть скористатися банкоматами інших банківських установ, для клієнтів-пенсіонерів ця послуга є безкоштовною. Веб- та мобайл-банкінг Ощад 24/7, а також операції з картками працюють в нормальному режимі", - зазначає фінустанова.

Також повідомляється, що відділення банку будуть працювати сьогодні в режимі консультацій. Служби банку у взаємодії з НБУ докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення доступу до всіх сервісів банку. Про завершення цих робіт буде повідомлено додатково.

Раніше ЗМІ повідомляли, що комп'ютерні системи столичної енергокомпанії Київенерго піддалися хакерській атаці.

Крім того, національна енергетична компанія Укренерго також зіткнулася з проблемами в роботі комп'ютерних систем в результаті хакерської атаки на Київенерго, але вони не є критичними.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, хакерській атаці піддалися також ряд державних банків і компаній.

При цьому Ощадбанк раніше спростував повідомлення про хакерську атаку.

Пізніше Нацбанк підтвердив кібератаки невідомим вірусом на українські банки.


У червні 2016-го хакери проникли в багато українських фінансових установ, в одній з яких вкрали $10 млн через систему SWIFT.

Нагадаємо, що в кінці минулого року хакерські атаки заблокували роботу сайтів Міністерства фінансів і Державної казначейської служби.


Нагадаємо, що суд у США засудив 29-річного киянина Вадима Ермоловича до 30 місяців (2,5 року) тюремного ув'язнення за участь у великій хакерській атаці і шахрайстві з цінними паперами.

Раніше суд в штаті Нью-Джерсі засудив українського хакера Сергія Вовненко до 41 місяця тюремного ув'язнення за крадіжку даних кредитних карт.

Показати ще новини
Радіо NV
X