Суд розблокував конкурс на посаду члена правління Ощадбанку

28 жовтня 2020, 10:57

Суд дозволив проводити конкурс на члена правління Ощадбанку. Раніше процедура була заблокована через позов одного з учасників конкурсу — Леоніда Первака.

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання Ощадбанку і дозволив банку проводити конкурс на заміщення вакантної посади члена правління, відповідального за фінанси, а також заборона призначати будь-яка особа виконуючим обов'язки члена правління, відповідального за фінанси банку.

Відео дня

Про це пише Finbalance з посиланням на рішення суду від 2 жовтня цього року.

Як уточнює видання, раніше суд забороняв проведення цього конкурсу в рамках розгляду позову до Ощадбанку одного з учасників конкурсу - Леоніда Первака. Він вимагав визнати рішення конкурсної комісії протиправним і скасувати його.

Як третя особа в цій справі фігурує компанія Pedersen&Partners, що спеціалізується на підборі менеджерів вищої ланки.

За даними Нацбанку України, за станом на 1 січня 2016 року, особа з таким же ім'ям, як у позивача - Первак Леонід Миколайович - володіло 33% акцій банку Преміум. Цей банк зараз перебуває на ліквідації. Відзначається, що керівником фінустанови в держреєстрі зазначений Леонід Первак.

Як зазначає видання, банк Преміум пов'язували, в тому числі з Сергієм Думчевим, який в 2015 році був одним з кандидатів в мери Києва.

У 2015 році Леонід Первак публічно констатував, що Сергій Думчев є членом наглядової ради банку Преміум.

Також повідомляється, що з травня 2012 по квітень 2013 року Первак був головою правління Терра Банку, який також перебуває в процесі ліквідації. Уточнюється, що в той період банк належав Руслану Циплакова, який вважався близьким до родини Януковичів.

З 2009 по 2012 рік Первак також був заступником голови правління Златобанк. НБУ визнав цей банк неплатоспроможним. На ринку ця фінустанова пов'язували з Леонідом Юрушевим .

До цього, з 2005 по 2009 рік Первак був заступником голови правління банку Фінанси і кредит. Раніше банк належав Костянтину Жеваго і також знаходиться на ліквідації.

Нагадаємо, що 2 жовтня наглядова рада Ощадбанку прийняв рішення про припинення с 2 листопада повноважень чинного глави правління Андрія Пишного та про призначення з 3 листопада на цю посаду Сергія Наумова.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X