Ощадбанк щодня нараховує Росії по $100 тисяч штрафу за рішенням арбітражу

27 листопада 2018, 14:34

Борг Російської Федерації за позовом Ощадбанку про компенсацію збитків фінустанови у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями буде щодня зростати на $97 тис.

Про це заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний на своїй Facebook-сторінці.

"~$97 тис. Саме така сума з сьоднішнього дня і щодня нараховуватиметься за рішенням Арбітражного трибуналу в Парижі у разі невиконання Російською Федерацією зобов’язання відшкодувати Ощадбанку майже $1,3 млрд збитків, заподіяних внаслідок анексії і окупації АР Крим", - пише він.

Відео дня

Напередодні Ощадбанк розповсюдив повідомлення, що арбітражний суд у Парижі прийняв рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Рішення є остаточним і обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язані виконувати арбітражне рішення без зволікання. Крім суми відшкодування в $1,3 млрд будуть також нараховуватися відсотки з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Ощадбанк є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, і першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих в результаті анексії Криму.

В цілому обсяг позовної заяви Ощадбанку проти Російської Федерації з усіма додатками становить понад 30 тис. сторінок. Арбітражний розгляд почався у січні 2016 року, а слухання в Парижі - у березні 2018 року.

При цьому, Мін'юст Росії заявив, що РФ не визнала рішення гаазького арбітражу за позовом Ощадбанку.


Ощадбанк засновано в 1991 році. Його єдиним власником є ​​держава. Станом на березень 2014 року банк мав найбільшу банківську мережу в Криму, яка налічувала 294 територіально відокремлених безбалансових відділень.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів Ощадбанк посідав 2-е місце серед 83 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X