Ощадбанк планує восени почати продаж непрацюючих кредитів на аукціонах

21 серпня 2020, 11:07

Ощадбанк визначає і погоджує активи для продажу на аукціонах, які плануються цієї осені.

Державний Ощадбанк готується восени почати продажі непрацюючих кредитів (NPL) на відкритих аукціонах. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу банку.

Відео дня

В даний час банк визначає і погоджує відповідні активи для продажу, відзначає агентство.

У банку уточнили, що механізми по управлінню проблемними активами стали більш доступними завдяки постанові № 49 Нацбанку України від 13 квітня 2020 року і постановою Кабінету міністрів № 281 від 15 квітня 2020 року.

Уточнюється, що зазначені документи визначають, що відповідні аукціони повинні проходити за голландською моделі (на пониження ціни) і включати етапи надання нерозголошуваних цінових пропозицій і цінової пропозиції з урахуванням ряду умов.

У банку додали, що в умови торгів також включені заборона на покупку лота боржником або пов'язаною з ним особою, установка стартової ціни на рівні валової балансової вартості фінансового активу, а мінімальної - на рівні не меншому мінімальної економічної вигоди.

Відзначається, що прийняті НБУ і Кабміном зміни також визначають порядок списання держбанками проблемних активів. Відповідно до змін, в першому півріччі Ощадбанк позбувся непрацюючих активів на 22 млрд грн. Це зумовило зниження питомої ваги поганих кредитів (NPL) у загальному кредитному портфелі з 55% (На початку року) до 48%.

Нагадаємо, що недавно Ощадбанк відмовився надати Центренерго кредит на закупівлю палива.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X