Опубліковано меморандум із МВФ – вимоги до банків

13 березня 2017, 20:10
Фракція Батьківщина представила проект Меморандуму між Україною та МВФ

«Ніхто не може знайти проекту Меморандуму між МВФ та Україною. Ось він, у мене в руках, з закладинками, де за підписами президента, голови НБУ та прем’єр-міністра на кожній сторінці ви прочитаєте про практичне знищення України», - заявила лідер фракції Батьківщина Юлія Тимошенко.

Відео дня

Політсила, відповідно до цього, закликає прем’єр-міністра Володимира Гройсмана особисто прозвітувати про умови підписання угоди з МВФ у парламенті.

Як видно, із опублікованого проекту документу, у ситуації із ПриватБанком Україна бере на себе зобов’язання до кінця квітня 2017 року обрати аудиторську міжнародну компанію, яка у наступні два роки через кожні 6 місяців представлятиме аудит кредитного портфеля банку. До середини червня 2017 року банк і колишні акціонери мають узгодити план реструктуризації кредитів.

Окрім того, для забезпечення достатності рівня капіталізації банків НБУ зазначив календар дотримання фінустановами вимог регулятора. Так, 20-ка найбільших за активами банків має досягнути 5%-го рівня капіталу до кінця квітня 2017 року, банки з наступної двацятки – до кінця червня поточного року, а решта фінустанов – до кінця вересня 2017 року. До середини червня всі банки повинні мати мінімальний статутний капітал не нижче 200 млн грн.

НБУ зобов’язав 10 банків із групи найбільших за розміром активів, які демонстрували найбільшу операційну збитковість, до кінця квітня 2017 року подати план реструктуризації з переліком заходів спрямованих на оздоровлення. План оздоровлення розрахований на 36 місяців. До кінця червня 2017 року ці оздоровчі проекти мають затвердити фахівці МВФ та світового банку. Дедлайн для представлення своїх планів реструктуризації для наступної 20-ки банків установлено на кінець травня.

До кінця вересня 2017 року НБУ завершить план діагностичного обстеження фінустанов, що складають 10% активів банківської системи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X