Опитування НБУ: банки очікують пожвавлення кредитування

26 квітня 2018, 09:29

У наступні 12 місяців українські банки очікують на пожвавлення кредитування як бізнесу, так і населення і сподіваються на зниження кредитного, процентного й валютного ризиків у другому кварталі 2018 року.

Про це свідчать результати опитування Національного банку (НБУ).

Найбільш оптимістичні сподівання стосуються корпоративного кредитування – збільшення кредитного портфелю бізнесу очікували 76% опитаних банків, приросту кредитів фізичним особам – 69%.

Відео дня

У першому кварталі банки активніше схвалювали заявки на кредити малим та середнім підприємствам та на споживчі кредити, ніж кварталом раніше.

Відзначається, що на пожвавлення кредитування вплинули зниження банками відсоткових ставок та подовження строків кредитування.

Підвищення конкуренції між банками та небанківськими установами, а також економічне зростання та зниження інфляційних очікувань спричинили до пом’якшення невеликими банками вимог до позичальників – фізичних осіб протягом першого кварталу.

Разом з тим, насамперед великі банки підвищили вимоги до застави за кредитами бізнесу, а також посилили обмеження, що накладаються кредитними угодами, особливо для великих підприємств.

Декілька великих банків також повідомили про зростання попиту на іпотечні кредити.

У другому кварталі банки не планують пом’якшувати стандарти кредитування для великих підприємств, проте передбачають пом’якшення умов при кредитуванні МСП, наданні короткострокових та гривневих кредитів. Те саме стосується споживчого кредитування.

Великі банки сподіваються на зниження кредитного, процентного й валютного ризиків у наступному кварталі. Також очікується, що кредитний, процентний та валютний ризики знизяться у другому кварталі. Респонденти прогнозують, що ризик ліквідності не зміниться, а операційний - дещо зросте.


Опитування проводилося з 20 березня до 10 квітня 2018 року серед кредитних менеджерів 64 банків, на ці банки сукупно припадає більше 98% загальних активів системи. Його результати відображають оцінку стану банківського кредитного ринку у I кварталі 2018 року та очікувань на IІ квартал 2018 року та наступні 12 місяців.

Показати ще новини
Радіо NV
X