Окупанти в Криму дозволили не платити борги українським банкам

20 вересня 2017, 16:14
Підконтрольний Росії парламент Криму прийняв в першому читанні, 20 вересня, закон Про підстави і порядок прийняття рішень про реструктуризацію боргу позичальників, який дозволяє кримчанам не повертати борг українським банкам сумою до 5 млн рубл (близько 2, 3 млн грн). Закон підтримали 62 нинішніх депутати

"Закон набере чинності за десять днів після його офіційного опублікування", - йдеться в тексті документа, передають Крим.Реалії.

Згідно з документом, фізичні та юридичні особи, які мають заборгованість перед українськими банками до 5 млн руб, повністю звільняються від її погашення. Крім того, повне списання боргів передбачено також для соціально незахищених громадян, у тому числі інвалідів, непрацюючих пенсіонерів, опікунів неповнолітніх.

Відео дня

Законопроект також передбачає процедуру врегулювання боргів, які перевищують 5 млн руб.

При цьому українські експерти вказували, що ініціативи в анексованому Криму не списують борги перед українськими банками.

Українські банки залишили Крим відразу після анексії, але президент Росії Володимир Путін порадив кримчанам не віддавати старі кредити. На півострові зареєстрували Фонд захисту вкладників, який став повертати депозити клієнтам українських банків.

У наприкінці 2015 року російська Держдума прийняла закон, який говорить, що кримчани зобов'язані розплатитися за українські кредити. За оцінками експертів, на момент анексії Криму загальна сума заборгованості кримчан перед українськими банками становила близько двох мільярдів доларів.

Раніше повідомлялося про те, що Росія готується списати борги окупованого Криму перед українськими банками.

Також, колектори в окупованому Криму масово намагаються стягнути з кримчан борги перед українськими банками.

Показати ще новини
Радіо NV
X