Одному з держбанків вирішили знайти незалежних членів спостережної ради

1 лютого 2018, 19:37

Міністерство фінансів України оголосило конкурс на відбір незалежних членів наглядової ради державного Укргазбанку.

Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Документи для участі в конкурсі приймаються до 22 лютого. Відбір стартує на наступний день, 23 лютого.

Серед вимог до претендента - наявність повної вищої освіти; досвід роботи не менше 5 років на керівних посадах; відсутність правопорушень, пов’язаних з корупцією; високий рівень комунікаційних та особистих якостей. Крім того, претенденту необхідно буде мати "достатньо часу для роботи у наглядовій раді банку - це "не менше 50-ти робочих днів у році". Крім того, претендент повинен відповідати вимогам щодо професійної придатності та ділової репутації керівників банків.

Відео дня

Під час оцінювання комісія з конкурсного відбору керується принципом всебічної диверсифікації, в тому числі професійних знань та компетенції членів Наглядової ради, для забезпечення їх різноманітності. При цьому не менше половини членів Наглядової ради Банку повинні мати досвід роботи у банківському та/або фінансовому секторі.

В даний час в наглядовій раді фінустанови є: Оксана Маркарова, Юрій Буца (обидва - заступники міністра фінансів), Валентина Ящук (директор департаменту економічного розвитку Кабінету міністрів). Також Артем Шевальов, Юлія Пашко, Теймур Багіров, Шренік Давда. Останні четверо є незалежними.

Раніше АМКУ рекомендував уряду змінити наглядові ради держбанків. На думку антимонопольного комітету, наявність в наглядових радах держбанків одних і тих же представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг, і таку ситуацію слід виправити.


Укргазбанк створений в 1993 році і за станом на 1 січня 2017 роки держава в особі Мінфіну володіло 94,9% його акцій. Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2017 року Укргазбанк за розміром активів займав 4-е місце (71,079 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X