Український фонд стартапів. Одержувачі гранти платять з них майже 20% податку

24 червня 2020, 10:51

За українським законодавством, грантова допомога для стартапів оподатковується. Крім того, на фінальну суму гранту від USF впливає курсова різниця.

Переможці конкурсу від Українського фонду стартапів зобов'язані сплатити з первісної суми гранту 19,5% податку, пише AIN.UA.

Відзначається, що ситуація не унікальна для грантів USF - в українській юрисдикції стартапу доведеться заплатити податок з будь-якого гранту.

Відео дня

Якщо одержувач гранту зареєстрований як ФОП, такий грант оподатковується на загальних підставах. в такому випадку закон визначає грант як прибуток фізособи і переможець конкурсу платить 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору.

Якщо одержувач гранту зареєстрований як юридична особа, він платить з гранту податок на прибуток.

«Деякі учасники грантової програми ще не підозрюють, що отримають не всю суму. Справа в тому, що про існування податку розповідають чи не в самому кінці - коли стартап знає, що може розраховувати на грант і очікує виплату », - зазначає видання.

Таким чином, стартапи що виграли грант в $ 25 000 на руки отримують $ 20 125. Стартапи, які виграли грант в $ 50 000 після сплати податку отримують $ 40 250.

Також на фінальну суму гранту може вплинути курсова різниця, оскільки виграш виплачується в гривневому еквіваленті за курсом на момент подачі заявки. Через це сума виграшу може змінитися як в меншу, так і в більшу сторону.

Нагадаємо, що на початку червня Український фонд стартапів назвав сім проектів , які отримають державне фінансування.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X