Обмеження з репатріації дивідендів будуть повністю зняті - голова НБУ

15 лютого 2019, 17:21

Голова Національного банку України Яків Смолій вважає, що обмеження з репатріації дивідендів стримують інвестиційну привабливість України, тому їх поступово зніматимуть. Про це чиновник повідомив під час зустрічі з членами Європейської бізнес-асоціації на тему нововведень закону «Про валюті і валютні операції».

Відео дня

«Ми зараз дивимося, в цілому, як буде реагувати ринок на нововведення і деякі з обмежень, наприклад, по репатріації дивідендів, поступово плануємо знімати. Зокрема, останнім стримує інвестиційну привабливість, і тому його зняття є пріоритетом для нас. Але спочатку нам треба подивитися, як себе буде вести себе ринок у відповідь на вже здійснену лібералізацію», - зазначив глава Нацбанку.

Як повідомляв НВ Бізнес, НБУ дозволив репатріацію дивідендів в іноземній валюті за 2018 рік, одночасно збільшивши дозволену суму репатріації - з $ 7 млн до 7 млн євро в місяць. Крім того, валютна лібералізації дозволяють бізнесу не резервувати кошти в гривні для покупки валюти за один день до проведення цієї операції (правило Т + 1 скасовано). Також були збільшені терміни розрахунків з 180 до 365 днів за зовнішньоекономічними контрактами. Операції по експортно-імпортних контрактах на суму менше 150 тис грн не вимагають валютного нагляду. Знято заборону на використання рахунків за кордоном. Скасовано індивідуальні ліцензії на валютні операції - їх замінила система електронних лімітів (2 млн євро / рік для юросіб, 50 тис євро - для фізосіб). Для фізичних осіб з'явилася можливість обміну валюти онлайн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X