У НБУ не планують знижувати облікову ставку в цьому році

2 листопада 2020, 16:04

Більшість членів комітету з монетарної політики НБУ виступають проти зниження облікової ставки в цьому році.

Більшість членів комітету з монетарної політики Національного банку України очікують збереження облікової ставки на рівні 6% до кінця 2020 року. Про це повідомляється в Facebook регулятора.

Відео дня

Попри прогнозоване зростання інфляційних ризиків, в комітеті виступають за збереження ставки з перспективою її підвищення в наступному році.

У повідомленні регулятора йдеться, що інші члени КМП вважають, що посилення епідемії може привести до необхідності підтримки економічної активності зниженням ставки в ході останнього в цьому році збори комітету в грудні.

Також повідомляється, що в ході засідання комітету в жовтні збереження ставки підтримали 9 з 10 учасників. Один з членів комітету пропонував знизити ставку до 5,75%.

"Члени КМП вказали на невизначеність в контексті розвитку пандемії, параметрів фіскальної підтримки економіки на 2021, а також фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів", - йдеться в повідомленні НБУ.

Залежно від сценарію можуть істотно вплинути на інфляційну динаміку і економічний розвиток в 2021-2022 роках, підкреслили в Нацбанку. Більшість членів комітету очікує, що відновлення споживчого попиту і ділової активності продовжиться. Відповідно, інфляція також прискориться. Збереження облікової ставки в такій ситуації допоможе стримувати зростання цін і підтримувати помірну інфляцію.

Нагадаємо, що 22 жовтня Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 6% . У центробанку підкреслили, що збереження м'якої монетарної політики направлено на підтримку економічного відновлення і досягнення мети щодо інфляції.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X