Підвищення облікової ставки до 8,5% підтримували двоє членів комітету з монетарної політики

2 серпня 2021, 16:35

Двоє членів Комітету з монетарної політики НБУ підтримували підвищення облікової ставки до 8,5%.

Підвищення облікової ставки до 8,5% (відразу на 1 п.п.) підтримувало двоє з восьми присутніх членів Комітету з монетарної політики Національного банку України. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Відео дня

Своєю чергою підвищення облікової ставки до 8% підтримали шестеро членів комітету.

Вони погодилися, що подальше підвищення ставки необхідно. У той же час, на думку ще кількох учасників дискусії, поступове підвищення облікової ставки в поточних умовах є більш виважено рішенням.

«Підвищення ключової ставки на 0,5 в. п. в липні більшою мірою відповідає очікуванням учасників ринку і не створить зайвих шоків», - відзначили в НБУ.

Передбачається, що незабаром інфляція перевищить 10% і почне сповільнюватися лише в кінці року. Наближення інфляції до мети в 5% відбудеться в другій половині 2022 року - пізніше, ніж планувалося спочатку. Тому члени Комітету погодилися, що на горизонті монетарної політики переважають проінфляційні ризики.

Більшість членів Комітету прогнозують, що до кінця цього року НБУ доведеться знову підвищити облікову ставку на 0,5 в. п. і зберігати її на цьому рівні орієнтовно до другого кварталу 2022 року.

Відзначається, що на ряду з іншими вищезгаданими заходами з посилення монетарної політики підвищення ставки дозволить утримати інфляційні очікування під контролем, послабити інфляційний тиск і привести інфляцію до мети 5% в 2022 році.

За словами одного з учасників дискусії, для повернення інфляції до мети НБУ може знадобитися рішуче підвищення ставки - до 9%.

Нагадаємо, що 22 липня НБУ підвищив облікову ставку до 8% річних. Місяцем раніше регулятор піддався критики через рішення залишити ставку на рівні 7,5%.

З 31 січня 2020 року Нацбанк знизив облікову ставку з 13,5% до 11% річних, з 13 березня - до 10% річних, а з 24 квітня - до 8% річних. Після цього з 12 червня правління регулятора знизило ставку ще на 2 процентних пункти - до 6% річних, а на наступних п'яти засіданнях в липні, вересні, жовтні, грудні і січні зберегло її на цьому рівні. На початку березня 2021 року НБУ на тлі прискорення інфляції вперше з вересня 2018 го підвищив ставку - до 6,5% річних. З 15 квітня Нацбанк підвищив її до 7,5% річних.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X