«Готовий до всього». Новий глава ПриватБанку Герхард Бьош — про конкурс, квиток на війну з Коломойським, політику НБУ, інфляцію і продаж банку

7 вересня 2021, 09:30
NV Преміум

Новий голова правління ПриватБанку Герхард Бьош у першому великому інтерв'ю розповів НВ Бізнес про те, як він виграв конкурс, як і за скільки продадуть найбільший банк країни, оцінив рівень інфляції і незалежності НБУ

Конкурс на посаду нового голови правління ПриватБанку був у фокусі медіа, закордонних та внутрішніх інвесторів, влади, Національного банку України, Міжнародного валютного фонду і, очевидно, колишніх власників.

Відео дня

Незважаючи на спеціальний закритий режим конкурсу, на фінальній стадії його на кілька місяців заблокувала так звана профспілка ПриватБанку, яка асоціюється з колишніми власниками. Ціна питання для ексмажоритарних акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова занадто висока — близько $10 млрд фінансових претензій, виставлених їм юристами ПриватБанку в судах зарубіжних юрисдикцій.

Однак в результаті юристи ПриватБанку змогли відбити атаки «профспілки», розблокувавши конкурс, і новим головою банку був призначений австрійський банкір, який 15 років працює в Україні — Герхард Бьош. Останніми роками він працював у Райффайзен Банк Аваль. На банківському ринку НВ Бізнес про нього говорили як про людину, яка керувала усіма основними процесами в Райфі.

Фінансовий оглядач НВ Бізнес зустрівся з новим головою правління ПриватБанку в київському офісі в провулку Музейному. Герхард Бьош був у піднесеному настрої. Він відкрив деталі конкурсу, оцінив діяльність свого попередника Петра Крумханзла і пояснив, чому він не проводить безсонних ночей в очікуванні атак з боку олігархів, які раніше володіли ПриватБанком.

Про закритий конкурс і готовність зіткнутися з колишніми власниками ПриватБанку

Показати ще новини
Радіо NV
X