Новий закон про кредитування закриє "дірки" для несумлінних позичальників - Маркарова

13 липня 2018, 20:12

Новий закон про кредитування зменшує кількість ризиків для для банків, адже раніше несумлінні позичальники могли визнавати недійсними договори та застави.

Про це заявила виконуюча обов'язки міністра фінансів Оксана Маркарова в ефірі Радіо НВ.

"Найголовніша проблема - це ризики, які банки беруть на себе. І насправді в нас досить погана ситуація була з захистом прав кредиторів. Однак, підтриманий Верховною Радою закон №6027-д - це захист прав кредиторів. Ми цим законом, який вже набув чинності, закрили дуже багато дірок, які існували, які дозволяли несумлінним позичальникам визнавати недійсними договори, застави і т.д.", - сказала вона.

Відео дня

Крім того, вона додала, що з появою кредитного ресурсу почали з'являтися джерела альтернативного кредитування. Однак, про відновлення загального кредитування говорити рано, адже банки ще не можуть виконували свою головну роль - бути каталізаторами економічного зростання.

"Я розповідала про Європейський інвестиційний банк, це кредити на агро, на малий і середній бізнес, вони всі підуть через банки. На альтернативну енергетику досить дешевий ресурс, який є. І Укргазбанк дуже швидко розвиває цей портфель, і дуже багато банків вже теж пішли в цьому напрямку - кредитувати саме альтернативну енергетику", - сказала вона.

З її слів, важливим фактором кредитування є позичальники, яким потрібно довести не тільки свою платоспроможність, а ще й те, чи ці кошти чесні, чисті і відповідають законодавству. В.о. министра фінансів також додала, що банківска ситема відновлюється, практично всі банки показують дуже гарні показники. Крім того, Маркарова зазначила, що ліквідність у банках дуже висока, державні банки домінують у цьому.

"Зараз працюємо над тим, що державні банки, які теж, до речі, показують кращі зараз результати, у них знижуються проблемні активи. Якщо взяти Укргазбанк, то частка проблемних активів у ньому нижча, ніж у багатьох комерційних банків, в тому числі. Також ми прагнемо залучити співінвесторів в ці банки", - сказала она.

Нагадаємо, що 3 липня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування №6027-д.

Показати ще новини
Радіо NV
X