Нові зміни у валютних обмеженнях від НБУ: купити валюту буде простіше

8 червня 2016, 19:03
1183
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нацбанк скасував обмеження на обсяг видачі готівки в гривні

Національний банк знизив вимогу обов'язкового продажу валютної виручки експортерами з 75% до 65%

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Крім того, Нацбанк збільшив максимальну суму продажу готівки іноземної валюти та банківських металів з 6 тис. до 12 тис. грн в еквіваленті. Обмеження щодо продажу металів не буде поширюватися на монети, виготовлені з дорогоцінних металів, зокрема інвестиційні монети України.

Також НБУ спростив порядок здійснення валютно-обмінних операцій:

Банки і фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня. Це дозволить знизити для них ризики, які можуть виникати в результаті змін ринкової кон'юнктури протягом дня, і, як наслідок, зменшити спред між курсами купівлі та продажу іноземної валюти.

Дозволено встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти в касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, розташованих за різними адресами. Завдяки цьому банки та фінансові установи зможуть краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку.

При здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

Розширено перелік іноземних валют, які банки та фінансові установи можуть конвертувати. Відтепер вони можуть здійснювати конвертацію готівки іноземної валюти не тільки 1-ї групи, але і 2-ї групи Класифікатора іноземних валют.

НБУ спростив документообіг при проведенні валютообмінних операцій. Для купівлі валюти, як і раніше, потрібно буде пред'являти паспорт, але тепер касир повинен копіювати сторінки відповідного документа і зберігати його в документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн. Це дозволить зменшити витрати банків і фінансових установ на проведення валютообмінних операцій і прискорити їх для клієнтів.

Згідно з постановою №342, клієнти банків можуть знімати готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму 100 тис. грн/добу замість колишніх 50 тис.

Також Нацбанк повністю зняв обмеження на обсяг видачі готівки в гривні, яке до цього було в розмірі 500 тис. грн.

Нагадаємо, що Нацбанк з 11 травня звільнив від обов'язкового продажу валюти, що надходить для здійснення іноземних інвестицій в Україну.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Час відповідати

Сьогодні, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Події

Вчора, 19:16

article_img
У 2018 році в українських корупціонерів вилучили у 35 разів менше коштів, ніж планували

Головне

Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open
Події

Вчора, 17:14

article_img
Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції
Геополітика

Вчора, 21:58

article_img
Трамп планує зустрітися з Кім Чен Ином у кінці лютого