Нові зміни у валютних обмеженнях від НБУ: купити валюту буде простіше

8 червня 2016, 19:03
Національний банк знизив вимогу обов'язкового продажу валютної виручки експортерами з 75% до 65%

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Крім того, Нацбанк збільшив максимальну суму продажу готівки іноземної валюти та банківських металів з 6 тис. до 12 тис. грн в еквіваленті. Обмеження щодо продажу металів не буде поширюватися на монети, виготовлені з дорогоцінних металів, зокрема інвестиційні монети України.

Відео дня

Також НБУ спростив порядок здійснення валютно-обмінних операцій:

Банки і фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня. Це дозволить знизити для них ризики, які можуть виникати в результаті змін ринкової кон'юнктури протягом дня, і, як наслідок, зменшити спред між курсами купівлі та продажу іноземної валюти.

Дозволено встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти в касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, розташованих за різними адресами. Завдяки цьому банки та фінансові установи зможуть краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку.

При здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

Розширено перелік іноземних валют, які банки та фінансові установи можуть конвертувати. Відтепер вони можуть здійснювати конвертацію готівки іноземної валюти не тільки 1-ї групи, але і 2-ї групи Класифікатора іноземних валют.

НБУ спростив документообіг при проведенні валютообмінних операцій. Для купівлі валюти, як і раніше, потрібно буде пред'являти паспорт, але тепер касир повинен копіювати сторінки відповідного документа і зберігати його в документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн. Це дозволить зменшити витрати банків і фінансових установ на проведення валютообмінних операцій і прискорити їх для клієнтів.

Згідно з постановою №342, клієнти банків можуть знімати готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму 100 тис. грн/добу замість колишніх 50 тис.

Також Нацбанк повністю зняв обмеження на обсяг видачі готівки в гривні, яке до цього було в розмірі 500 тис. грн.

Нагадаємо, що Нацбанк з 11 травня звільнив від обов'язкового продажу валюти, що надходить для здійснення іноземних інвестицій в Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X