Новації 2019. Українці зможуть повернути гроші за неякісні комунальні послуги

1 січня 2019, 14:03

З 1 травня 2019 роки українці зможуть вимагати відшкодувань за отримання неякісних житлово-комунальних послуг.

Про це в грудні 2018 року повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко за підсумками засідання уряду.

Відео дня

За його словами, Кабінет міністрів України затвердив відповідну форму скарги на якість комунальних послуг та механізм її перевірки. Постанова набуде чинності 1 травня 2019 року.

"Це буде стосуватися перевірок якості послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення побутових відходів, управління багатоквартирним будинком", - підкреслив Зубко.

Для отримання відшкодування споживачам комунальних послуг необхідно буде подати акт-претензію і дочекатися результатів перевірки якості послуг ЖКХ.

Нагадаємо, восени 2018 року в Україні вперше ввели контроль опалення. Для цього Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг ввела моніторинг показників якості в сфері теплопостачання.

Зокрема, звітність про безперервність теплопостачання буде подаватися щорічно і міститиме дані про середню тривалість перерв у теплопостачанні, їхню кількості, а також тривалість ліквідації наслідків аварії понад допустимі терміни.

Щорічна звітність про якість теплоносія міститиме також кількість випадків недотримання параметрів тиску/температури за результатами проведених вимірювань.

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
Радіо NV
X