Німеччина і Франція виступили за створення єдиного міністерства фінансів єврозони

8 лютого 2016, 12:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Глави центробанків Німеччини і Франції Франсуа Виллерой де Гало і Йенс Вайдманн обговорюють створення спільного міністерства фінансів для країн ЄС, пише Інтерфакс з посиланням на Süddeutsche Zeitung

Зокрема, у спільній заяві голови національних відомств відзначають складність ситуації в єврозоні і вважають, що країнам-членам Європейського союзу в значній мірі необхідно передати свої права та повноваження на загальноєвропейський рівень.

Відео дня

"Ще більш значна інтеграція - це метод для відновлення довіри всередині європейського простору", - заявляють банкіри.

У світлі погіршення загального фінансового стану і економічного дисбалансу, Європа "однозначно" знаходиться на роздоріжжі. На їх думку, для подолання кризової ситуації потрібно створення спільного міністерства фінансів, ефективної і менш "роздрібленої" загальноєвропейської адміністрації, а також потужного політичного органу, який приймав би політичні рішення.

"Ці нові установи могли б дбати про відновлення рівноваги між відповідальністю і контролем", - пишуть глави двох ЦБ.

Раніше, президент Франції Франсуа Олланд закликав до створення окремого уряду зони євро з самостійним бюджетом і парламентом. Згідно Олланду, це повинно відновити віру громадян ЄС в проект євро, яка в останній час суттєво ослабла.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X