Марченко обговорив з главою місії МВФ незалежність Нацбанку і боротьбу з корупцією

22 вересня 2021, 18:18

Голова Мінфіну Сергій Марченко обговорив з главою місії МВФ незалежність НБУ, виконання Україною структурних «маяків» і «ресурсний законопроєкт» № 5600.

Міністр фінансів Сергій Марченко обговорив з главою місії Європейського департаменту МВФ Іванною Голлар виконання Україною структурних «маяків», питання забезпечення незалежності Нацбанку України і роботу антикорупційних органів.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Також сторони обговорили важливість прийняття Верховною Радою України законопроєкту № 5600. Очікується, що цей законопроєкт може принести до бюджету додаткові $25-35 млн.

Марченко підкреслив, що МВФ є одним з ключових партнерів України для відновлення економіки країни і забезпечення макроекономічної стабільності.

«Протягом року ми багато співпрацювали для досягнення позитивного результату. Сподіваюся, що під час цієї місії ми зможемо швидше вирішити питання, які ще залишилися на порядку денному», - заявив глава Мінфіну.

У зустрічі також взяли участь Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін і заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Відзначається, що місія продовжить свою роботу протягом наступних тижнів. За результатами роботи місії очікується підготовка необхідних документів для першого перегляду спільної програми stand-by і розгляду Радою директорів МВФ.

Нагадаємо, що 21 вересня Міжнародний валютний фонд оголосив про початок роботи онлайн-місії по першого перегляду отриманої Україною в червні 2020 роки програми stand-by.

Нагадаємо, що МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR 3,6 млрд (близько $5 млрд) і відразу виділив $2,1 млрд першого траншу. Україна розраховувала отримати в 2021 році три транші від МВФ на загальну суму в $2,2 млрд, однак в лютому онлайн-місія Фонду по першого перегляду програми завершилася безрезультатно. У МВФ тоді заявили, що для виділення коштів потрібен більший прогрес.

Сума другого траншу повинна становити 500 млн SDR (Спеціальні права запозичення), тобто близько $700 млн.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, Україна очікує отримати $750 млн другого траншу від МВФ в кінці листопада - грудні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X