Нерухомість українського банку вартістю $100 млн продадуть через площадку в США

17 квітня 2018, 12:59

Американський спеціалізований майданчик The Debt Exchange оголосив про майбутній продаж комерційної нерухомості з портфеля великого українського банку вартістю $100 млн.

Про це йдеться в повідомленні компанії, передає Інтерфакс-Україна.

"Вперше міжнародним інвесторам в прозорій процедурі продажу пропонується прозора комерційна нерухомість з грошовим потоком. Ми очікуємо сильної зацікавленості в цих активах", - наводиться в повідомленні DebtX коментар генерального директора майданчики Кінгслі Грінландії.

Відео дня

Запропонований портфель включає дві офісні будівлі в Києві класу А загальною площею 19 тис. кв. м і регіональний торговий центр площею 65 тис. кв. м з частково побудованою наступною чергою, а також ще житлову, офісну і промислову нерухомість і земельні активи, розташовані, в основному, в Києві і Дніпрі.

Керуючий директор DebtX по Європі Гіффорд Вест зазначив, що покупка цих активіів може бути хорошою можливістю входу в Україні, про що свідчить його попереднє обговорення з інвесторами.

"Досвідчені європейські інвестори в дистрес-активи стурбовані тим, що Іспанія і Італія стають переоціненими. Україна, хоча і явно має значні ризики, але має сильний потенціал росту", - сказав Вест.

DebtX працює за контрактом з Фондом гарантування вкладів фізосіб України (ФГВФО). DebtX зазначає, що після цієї угоди будуть додаткові продажі для фонду.

ФГВФО в середині березня 2017 року повідомив про запуск спільно з Нацбанком пілотного проекту з реалізації великих пулів активів неплатоспроможних банків, які перебувають в заставі НБУ, із залученням міжнародних консультантів - американських компаній по реалізації проблемних активів Дебтекс Україна (дочірня компанія DebtX) і Фьост Файненшиал Нетворк Юкрейн (дочірня компанія FFN). В рамках проекту ці компанії займаються всій передпродажною підготовкою, маркетингом активів і пошуком потенційних покупців.

В кінці липня FFN і DebtX оголосили перші торги $410 млн "поганих" кредитів в заставі НБУ: FFN - 52 кредиту на загальну суму $170 млн (4,6 млрд грн) і DebtX - близько $240 млн (6,5 млрд грн). Однак торги не відбулися: по одному з пулів на участь в торгах не зареєструвався жоден учасник, по другому - надані цінові пропозиції були значно нижче стартової ціни.

Згідно з даними на сайтах американських компаній, DebtX була створена в 2000 році, її штаб-квартира знаходиться в Бостоні, закордонні офіси розташовані в Великобританії, Іспанії, Італії та Німеччини, а FFN була заснована в 1989 році і має штаб-квартиру в Оклахома-Сіті. Обидві компанії просувають власні електронні платформи з торгівлі боргами.

Показати ще новини
Радіо NV
X