Власник Vodafone Україна планував купити український Альфа Банк, але угода зірвалася — Forbes Україна

26 вересня, 11:16
Михайло Фрідман (Фото:Igor Emmerich)

Михайло Фрідман (Фото:Igor Emmerich)

Азербайджанський NEQSOL Holding цікавився покупкою українського Альфа Банку, але угода зірвалася. Інвестори розглядали можливість купівлі банку після його націоналізації, а не безпосередньо у російських акціонерів.

Власник Vodafone Україна – азербайджанський NEQSOL Holding – цієї весни планував придбати Альфа-Банк Україна, але угода так і не відбулася.

Про це пише Forbes Україна з посиланням на трьох співрозмовників серед учасників переговорів, у політичному керівництві країни та НБУ.

Відео дня

Ще один високопосадовець із держструктур підтвердив виданню інтерес до банку з боку «азербайджанських інвесторів», проте не назвав їхніх імен.

За словами співрозмовників, NEQSOL Holding могли купити банк після його націоналізації Україною. Інвестори мали придбати банк у держави, а не у підсанкціонованих акціонерів — росіян Андрія Косогова, Михайла Фрідмана та Петра Авена.

Однак за інформацією одного із співрозмовників видання, справа не пішла довше за розмови через специфіку  NEQSOL.  Азербайджанський холдинг не став навіть розпочинати оформлення угоди через можливі складнощі з підтвердженням походження коштів.

За словами співрозмовника видання, близького до керівництва банку, розмови про можливу зміну власників Альфи почалися ще у березні.

Водночас, за словами чиновника НБУ, зараз прямий продаж українських активів банку неможливий через санкції. Нацбанк має жорсткіші вимоги до покупців у банківському секторі, ніж Антимонопольний комітет.

До того ж, до угод з продажу активів, що належать підсанкційним підприємцям, виникають питання країн, які наклали санкції. Акціонери Альфа Банку Михайло Фрідман та Петро Авен перебувають під санкціями США та Євросоюзу.

Водночас, співрозмовники видання, причетні до керівництва Альфи та Офісу президента, зазначають, що росіяни не демонструють бажання продавати банк. Це їхній найбільший фінансовий актив після російського Альфа Банку. Також наголошується, що перспективи обкладеної санкціями російської економіки поки що виглядають не надто оптимістично.

« За відчуттями, Фрідман не розглядає повернення до Росії за більшістю сценаріїв. Якби була робоча схема виходу з російських активів, вони б це зробили», - розповів топ-менеджер одного з активів Альфи в Україні.

Як пише видання, сценарій із націоналізацією активів росіян, як і раніше, лежить на столі у політичного керівництва України.

На початку місяця видання The Wall Street Journal повідомляло, що російський олігарх Михайло Фрідман хоче «завести» в український Альфа-банк $1 млрд, сподіваючись на зняття санкцій.

Про плани докапіталізації банку на вказану суму в недавньому інтерв'ю Forbes Україна говорив і голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

В Альфа Банку запевнили, що план докапіталізації на $1 млрд не є "купівлею індульгенції" для акціонера банку російського олігарха Михайла Фрідмана.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Повідомляється, що докапіталізацію Альфа-Банк України на $1 млрд за рахунок коштів акціонерів, які потрапили під санкції, пропонується здійснити у вигляді надання "вічного суборду".

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X