Непослідовність політиків заважає приходу капіталу в Україну – глава великого банку

20 серпня 2018, 22:29

Однією з головних причин дуже низького рівня інвестицій в Україну є непослідовність політиків і, як наслідок, відсутність довіри до держави в цілому.

Таку думку висловив глава правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук в ефірі Радіо НВ.

За його словами, крім об'єктивних чинників, таких, як військовий конфлік на Сході України, є ще й суб'єктивні чинники того, чому зовнішній капітал не приходить в Україну.

Відео дня

"Це те, що інвестори цінують найбільше, - а саме довіра, confidence. Коли інвестори довіряють тому, що говорять позичальники і що вони планують. Мені здається, що для України це найскладніше завдання - показати в переговорах з інвесторами, що нашу країну можна прогнозувати, що прийняті стратегії довгострокові і, найголовніше, - що вони виконуються ", – сказав банкір.

Головна причина відсутності довіри – непослідовність політиків, уряду, зазначив він. А через те, що ризик країни високий, приватним компаніям також складно залучити фінансування.

"Якщо немає довіри, то навіть під високі ставки грошей багато не дадуть", - підкреслив Лавренчук.

Лавренчук також відзначив, що за останніми даними на сьогоднішній день, іноземні інвестиції в Україну з початку року не дотягли навіть до $1 млрд, що є "мікроскопічної сумою".

Показати ще новини
Радіо NV
X