Нацбанк знижує ставку депсертифікатів овернайт до 20%

16 березня, 15:25
Будівля НБУ у центрі Києва (Фото:Прес-центр НБУ)

Будівля НБУ у центрі Києва (Фото:Прес-центр НБУ)

НБУ знижує ставку депсертифікатів овернайт до 20% і запроваджує 3-місячні депсертифікати під 25% з прив’язкою до депозитів від трьох місяців.

НБУ вирішив знизити ставку за депозитними сертифікатами по овернайту з 23% до 20%, але одночасно розміщувати ДС на строк три місяці за обліковою ставкою 25% залежно від обсягу залучення банками депозитів на строк від трьох місяців.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

«Правління НБУ вирішило з 7 квітня 2023 року скоригувати операційний дизайн монетарної політики шляхом: зниження ставки з ДС овернайт до 20%; запровадження тримісячного ДС під фіксовану ставку на рівні облікової ставки. Можливості банків розміщувати кошти в таких ДС залежатимуть від обсягів сформованих ними портфелів гривневих депозитів населення з початковим терміном розміщення від трьох місяців, а також успішності нарощування таких портфелів», — йдеться у повідомленні НБУ.

Як зазначили в НБУ, у найбільших банках, які мають неринкову перевагу щодо залучення депозитів, гривневі ставки залишаються недостатньо привабливими для вкладників, враховуючи високий рівень поточної та очікуваної інфляції. Через війну значний обсяг коштів населення зберігається на поточних рахунках.

" Це генерує додаткові ризики для макрофінансової стабільності, особливо при подальшому пом'якшенні адміністративних обмежень", - пояснили в регуляторі.

Як повідомлялося, НБУ ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних та ввести додаткові заходи.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X