НБУ знизив прибутковість своїх депозитних сертифікатів

23 листопада 2017, 15:15
Національний банк України (НБУ) знизив ставку прибутковості своїх депозитних сертифікатів до 15,1%

Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Як зазначається, 22 листопада Нацбанк провів тендер з розміщення таких сертифікатів строком на 77 днів.

"Задоволено заявки шести банків за граничною процентною ставкою 15,10% річних загальним обсягом 300,0 млн грн", - сказано в повідомленні.

Відео дня

Раніше регулятор розміщував депсертифікати з прибутковістю 15,25% річних, причому, до цього ставка тільки підвищувалася.

Нагадаємо, НБУ наприкінці жовтня підвищив свою облікову ставку до 13,25%. Вже через тиждень, 8 листопада, Мінфін не зміг залучити гроші шляхом розміщення ОВДП, хоча отримав заявки на 2,2 млрд грн зі ставками дохідності 15% річних. На попередньому аукціоні Мінфін розміщував трирічні гривневі ОВДП з більш низькою дохідністю в 14,8% річних.

Невдачу в залученні коштів від ОВДП Мінфін пояснив конкуренцією з боку депозитних сертифікатів НБУ.


Національний банк України може здійснювати операції з власними борговими зобов’язаннями шляхом випуску депозитних сертифікатів Національного банку строком до 90 днів.

Депозитний сертифікат НБУ – це борговий цінний папір в бездокументарній формі, який свідчить про розміщення в Національному банку коштів банків та їх право на отримання внесеної суми і процентів після закінчення встановленого строку. Такі операції мають на меті вилучення (зменшення) ліквідності банківської системи.

Показати ще новини
Радіо NV
X