НБУ змінив підхід до системи управління ризиками в банках

8 червня 2018, 20:18

Національний банк України (НБУ) змінив форму звіту щодо управління ризиками в сфері фінансового моніторингу, яка дозволить більш якісно оцінити створену банком систему управління ризиками.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Новий формат звітності затверджений постановою регулятора №59, яка набуває чинності з 9 червня 2018 року.

Також змінилася періодичність подання звіту з управління ризиками в сфері фінансового моніторингу - відтепер він буде надаватися банком у НБУ щорічно, а не щоквартально.

Відео дня

Крім того, НБУ ввів новий порядок дій у разі виявлення під час виїзної перевірки схем проведення ризикових фінансових операцій, висновок про відповідність або невідповідність яких вимогам законодавства не може бути сформульовано в довідці про виїзну перевірку (без проведення додаткових консультацій).

Відтепер в такій довідці буде докладно описуватися суть виявлених фінансових операцій з докладною констатацією відповідних фактів, а копії документів, що засвідчують такі факти, долучаються до матеріалів перевірки.

Надалі перевірка виявлених фактів буде продовжена в безвиїзно порядку.

Раніше повідомлялося, що НБУ змінив підхід до перевірок банків. Зокрема регулятор буде планувати інспекційні перевірки банків на підставі ризик-орієнтованого підходу.

Показати ще новини
Радіо NV
X