НБУ запропонував новий законопроект про майнінг та криптовалюти

7 лютого 2018, 14:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України виступає за якнайшвидше створення спільної робочої групи з регуляторами і учасниками ринку для розробки нового законопроекту, який би врегулював питання криптовалют в Україні.

Про це повідомив керівник проектів департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі під час круглого столу в Укрінформі.

"Ми хочемо разом підготувати документ, який буде напрацюванням робочої групи, де будуть і ключові державні інституції, які в цьому мають бути задіяні, і учасники ринку, тому що вони краще знають цю технологію і те, як визначити ті чи інші явища... Ми будемо робити спільний документ і будемо намагатися, щоб він все ж таки був прийнятий", - сказав Бахтарі.

Відео дня

Він нагадав, що законопроекти, які є зараз в парламенті, вони недосконалі і до них є дуже багато зауважень з боку фінрегуляторів. І пропозиція НБУ полягає в написанні нового документу.

"Потрібен новий документ, в якому буде чітко визначений статус того ж самого майнінгу, тих же криптовалют, віртуальних валют в цілому, ICO та технологій блокчейн", - підкреслив Бахтарі.

За словами керівника департаменту відкритих ринків НБУ, запровадження технології блокчейн, смарт-контрактів - це речі, "яким не потрібно заважати, а потрібно навпаки підтримувати". І той факт, що в законодавчому полі немає визначення, створює незрозумілість, яку потрібно подолати.

На думку представника НБУ, це потрібно зробити "якомога швидше, невідкладно", щоб ніхто не звинувачував регулятор у тому, що він затягує процес.

Нагадаємо, РНБО доручила НБУ спільно з іншими відомствами та регуляторами підготувати пропозиції щодо врегулювання ринку криптовалют в Україні з метою моніторингу транзакцій і ідентифікації суб'єктів криптовалютних операцій, стягнення податків. У повідомленні РНБО також вказувалося, що Національним банком України "опрацьовується питання доцільності випуску власної криптовалюти".

Зазначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют у цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюти валютою.

При цьому, минулого року ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1. Однак, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X