НБУ зберіг головну процентну ставку країни

24 травня 2018, 14:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України (НБУ) вирішив зберегти облікову ставку на колишньому рівні - 17% річних. При цьому регулятор зазначає ослаблення інфляційного тиску.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

"Проведення Національним банком жорсткої монетарної політики продовжувало стримувати фундаментальний інфляційний тиск [...] Найвідчутніше вплив монетарної політики проявився через канал обмінного курсу гривні, сприяючи його зміцненню з кінця січня поточного року. Також спостерігається певне покращення інфляційних очікувань", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відповідно, НБУ підтвердив очікування щодо динаміки споживчої інфляції відповідно до раніше оприлюдненими прогнозом - уповільнення до 8,9% до кінця поточного року і повернення в цільовий діапазон - 6% ± 2 п.п. - в середині 2019 року.

Разом з тим, Нацбанк попереджає, що зазначений прогноз актуальний тільки за умови реалізації його ключового припущення - подальшого просування в здійсненні структурних реформ, зокрема, в рамках програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду.

"Ці реформи критичні як для збереження макрофінансової стабільності, так і для забезпечення довгострокового економічного зростання в Україні", - підкреслили в НБУ.

Нагадаємо, що Нацбанк підвищив облікову ставку з 16% до 17% з 2 березня.

Це було четверте підвищення облікової ставки. Так, НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року і до 16% річних з 26 січня 2018 року.

Востаннє облікову ставку знижували в травні 2017 року - до 12,5% річних з 13% річних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X