Приборкати інфляцію. НБУ ухвалив рішення про облікову ставку

26 січня, 14:05
Будівя НБУ в Києві (Фото:Прес-центр НБУ)

Будівя НБУ в Києві (Фото:Прес-центр НБУ)

НБУ знову зберіг облікову ставку на рівні 25% річних.

Про це повідомляється на сайті НБУ у четвер.

"З метою повернення інфляції на траєкторію сталого зниження, а також підтримки курсової та макрофінансової стабільності в умовах високого рівня невизначеності правління Національного банку вирішило залишити облікову ставку на рівні 25%", - йдеться у повідомленні регулятора.

Відео дня

У Нацбанку зазначили, що ціновий тиск в Україні стабілізувався – за останні три місяці показник інфляції у річному вимірі майже не змінювався. Однак цей показник залишається значним.

Також НБУ підвищив вимоги до обов'язкових резервів банків:

  • з 11 лютого підвищуються на 5 ст. п. нормативи формування банками обов'язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних та фізичних осіб;
  • з 11 березня підвищуються на 10 ст. п. нормативи формування банками обов'язкових резервів за коштами на вимогу та на поточних рахунках фізичних осіб.

У регуляторі наголосили, що це знизити профіцит ліквідності у банківській системі та спонукати банки активніше конкурувати за термінові кошти вкладників, що зі свого боку сприятиме підвищенню ставок за гривневими активами та зростанню частки термінових депозитів.

Зазначається, що в результаті посилиться стійкість валютного ринку до ситуаційних факторів, а НБУ зможе в перспективі перейти до пом'якшення адміністративних обмежень для бізнесу та населення.

Крім того, НБУ прогнозує збереження резервів на рівні $27 млрд до кінця 2023 року, незважаючи на стрибок дефіциту поточного рахунку.

«З огляду на вже анонсовані обсяги міжнародної допомоги та прогрес у переговорах з МВФ, загальний обсяг офіційного фінансування у 2023 році може перевищити $38 млрд. Це дозволить уникнути емісійного фінансування бюджетного дефіциту у 2023 році та підтримати міжнародні резерви на достатньому рівні, навіть в умовах більш тривалого збереження високих ризиків безпеки», - зазначили у центробанку.

У Нацбанку очікують, що до кінця 2023 року міжнародні резерви становитимуть близько $27 млрд і надалі зростатимуть.

У НБУ нагадали, що у 2022 році Україна отримала понад $32 млрд міжнародної допомоги, з яких понад $14 млрд складали гранти.

Регулятор зазначає, що завдяки цьому вдалося профінансувати більшу частину дефіциту зведеного бюджету. ( понад 27% ВВП без урахування грантів) та наростити міжнародні резерви до $28,5 млрд наприкінці року.

Поточний рівень резервів є достатнім для забезпечення стійкості валютного ринку, додали в НБУ.

Раніше повідомлялося, що кілька членів правління НБУ допускають зниження облікової ставки у 2023 році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X