НБУ завершив пілотний проект запуску електронної гривні

23 лютого 2019, 18:14

Національний банк України завершив практичний пілотний проект запуску електронної гривні.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександра Яблунівського.

За його словами, практичний пілотний проект був запущений в кінці 2018 року. Інструмент випускався для співробітників НБУ за існуючою методологією, щоб оцінити практичний аспект його використання, сили центробанку в реалізації подібних інструментів, і отримати відгук від користувачів.

Відео дня

По завершенні проекту НБУ підготували аналітичну записку, яка буде розглядатися на правлінні Нацбанку. Згодом аналітичну записку оприлюднять. Вона включає аналіз як практичного пілотного проекту, так і світових тенденцій в цій сфері.

Як зазначає Яблунівський, багато цифрових валют плутають з криптовалютами і іншими інструментами.

"Ми не говоримо про криптовалюту, ми говоримо про цифровий валюті центрального банку. Вона може бути реалізована як на технології централізованого реєстру, так і децентралізованого. Це абсолютно окреме питання, рішення якого випливає з цільової моделі (для е-гривні – ред.), яка буде обрана", – зауважив Яблунівський.

В кінці 2016 року НБУ запустив дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні – національної валюти на основі технології блокчейн.

Показати ще новини
Радіо NV
X