НБУ зауважив ослаблення падіння курсу гривні

21 серпня 2018, 10:35

Національний банк України (НБУ) зазначає відсутність зараз фундаментальних причин для знецінення гривні.

Про це повідомила прес-служба регулятора агентству Інтерфакс-Україна.

"Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з другої половини п'ятниці, 17 серпня, після періоду його зниження, свідчить саме про це. Відповідну динаміку наразі також підкріплює той факт, що підприємства продають валюту у зв'язку з періодом податкових платежів. Крім того, можна говорити, що за попередні тижні бізнес і банки задовольнили свої потреби у валюті, і відкладеного попиту зараз немає", - повідомили в НБУ.

Відео дня

Проте в НБУ нагадали, що регулятор продовжує уважно стежити за розвитком ситуації на міжбанківському валютному ринку і зберігає активну присутність для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні.

Нагадаємо, що в понеділок, 20 серпня, НБУ вийшов на валютний ринок у зв'язку зі значним перевищенням пропозиції валюти над попитом на неї і викупив в резерви $17 млн.

Нацбанк 17 серпня повідомив, що з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на минулому тижні, і готовий до подальших вливаннь, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти. За цей час офіційний курс гривні знизився з 26,76 грн/$до 27,89 грн/$.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X