НБУ затвердив стратегію управління ризиками у фінансовому секторі

3 грудня 2018, 12:30

Національний банк України затвердив Стратегію макропруденційної політики, в якій визначив порядок виявлення накопичення системних ризиків у фінансовому секторі і реагування у разі їх реалізації.

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

Сприяння фінансової стабільності є другою за пріоритетністю функцією центробанку, після забезпечення цінової стабільності.

Відео дня

НБУ буде відповідати за реалізацію макропруденційної політики нарівні з монетарною політикою, спрямованою на досягнення і підтримання низьких темпів інфляції, а також наглядової політики, сфокусованої на забезпеченні стійкості окремих банків та захисту їх вкладників.

"Реалізація Національним банком макропруденційних політики сприятиме не тільки стійкості фінансової системи, але і посилення довіри до банків і підтримки подальшої макроекономічної стабілізації. У довгостроковій перспективі вона дозволить забезпечити стабільне і стійке до шоків і криз економічне зростання", - підкреслив глава НБУ Яків Смолій.

При цьому Нацбанк додає: фінансова стабільність залежить не тільки від банків, але і від небанківських фінансових установ. Відповідно, для своєчасного виявлення системних ризиків і реагування на них НБУ координуватиме свої дії з іншими регуляторами фінсектора, зокрема, через міжвідомчий орган - рада з фінансової стабільності.

Стратегія визначає шість проміжних цілей:

  • недопущення надмірного зростання кредитування;
  • недопущення накопичення дефіциту ліквідності;
  • обмеження концентрації ризиків;
  • обмеження впливу перекручених стимулів;
  • підвищення стійкості фінансової інфраструктури;
  • зниження рівня доларизації в секторі.

У Нацбанку відзначають, що на відміну від банківського нагляду, інструменти макропруденційної політики застосовуються до фінансової системи в цілому або до окремих груп її учасників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X