НБУ застосував санкції проти рахунків фігурантів Списку Савченко

22 квітня 2016, 13:58
Національний банк України застосував обмежувальні заходи проти осіб зі Списку Савченко

Як йдеться в повідомленні регулятора, постановою №276 забезпечено застосування персональних спеціальних економічних та інших санкції відносно осіб, причетних до протиправних дій відносно українських громадян, зокрема, Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Відео дня

Відповідний перелік осіб був визначений у рішенні РНБО від 25 березня 2016 і введений в дію Указом президента України від 29 березня 2016 № 121/2016.

Таким чином НБУ зобов'язав банки в триденний термін з набрання чинності постанови надати відомості про наявність банківських рахунків і залишки коштів на них 84 фізичних осіб, зазначених у додатках до зазначеного рішення.

"Банки повинні щомісяця надавати Національному банку інформацію щодо залишків коштів на цих рахунках та про спроби проведення фінансових операцій фізичними та юридичними особами, зазначеними у списку санкцій", - йдеться в повідомленні Нацбанку.


Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 17 березня під час зустрічі з президентом Європарламенту Мартіном Шульцом передав йому список осіб, які фабрикували справу проти українки Надії Савченко.

Пізніше стало відомо, що в "список Савченко" увійшов ряд представників російського керівництва, зокрема, глава Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортніков, голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін і перший заступник глави Міністерства закордонних справ Росії Володимир Титов. ЗМІ опублікували повний перелік імен.

25 березня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про введення персональних санкцій проти осіб, причетних до викрадення, катування і фальсифікації справ Надії Савченко, Олега Сенцова і інших утримуваних в РФ українців.

НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X