НБУ запустив нову систему електронних банківських платежів

6 листопада 2017, 09:54
3 листопада Національний банк України (НБУ) ввів в експлуатацію нову модернізовану державну систему електронних міжбанківських розрахунків

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Впровадження третього покоління Системи електронних платежів НБУ (СЕП) пройшло успішно і не вплинуло на якість обслуговування банками клієнтів. Протягом банківського дня 3 листопада у СЕП-3 було оброблено 1,2 млн платежів на загальну суму понад 79,7 млрд грн.

Відео дня

"Впровадження СЕП-3 є однією зі складових Стратегічної програми розвитку інформаційних технологій Національного банку України, яка спрямована на розвиток і удосконалення сервісів та ІТ-інфраструктури як для внутрішніх завдань Національного банку, так і насамперед для тих послуг, що Національний банк надає банківській спільноті України", - цитує прес-служба слова директора департаменту інформаційних технологій НБУ Володимира Нагорнюка.


СЕП - державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в НБУ. Нацбанк є платіжною організацією та розрахунковим банком системи. СЕП забезпечує здійснення 97% міжбанківських переказів коштів у національній валюті в межах України.

Станом на 1 жовтня 2017 року учасниками СЕП були 187 установ, з них 93 банку, 66 філій банків, 27 установ Державної казначейської служби України та її органів, а також Національний банк України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X