НБУ запропонував зміни до порядку ведення касових операцій

26 лютого 2018, 14:20

Національний банк України (НБУ) пропонує внести зміни до порядку ведення касових операцій для фінансових установ, підприємств і організацій.

Відповідний проект розміщено на офіційному сайті регулятора.

"Змінами передбачено перехідний адаптаційний період протягом шести місяців, щоб привести свою діяльність з використання форм первинного обліку касових операцій до вимог НБУ", - йдеться в проекті документу.

Відео дня

Як пояснює регулятор, протягом цього періоду відмінності форм первинного обліку "не є підставою для їх не застосування".

Дозволяється використовувати суб’єктами господарювання раніше надруковані форми первинного обліку касових операцій, "що дозволить зекономити їхні обігові кошти".

Це стосується, зокрема, застосування та використання форм відомостей на виплату готівки, прибуткових касових ордерів, видаткових касових ордерів, журналів реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касових книг, книг обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та актів про результати інвентаризації наявних коштів у відповідність.

В Нацбанку кажуть, що також розглядався варіант скасування обліку касових операцій і надання права підприємствам самостійно обирати спосіб та форми первинного обліку. Проте він не був "найоптимальнішим".

Показати ще новини
Радіо NV
X