НБУ запідозрив клієнтів 22 українських банків у підозрілих операції

12 липня 2017, 12:04
Національний банк України в першому півріччі направив до правоохоронних органів 10 листів з інформацією про підозрілі операції клієнтів 22 банків

Про це повідомив НБУ.

Відзначається, що регулятор надавав правоохоронцям інформацію, яка зазвичай стосувалася проведення клієнтами банків ризикових фінансових операцій з готівковими коштами в значних обсягах, а також операцій з переказу коштів за межі України, які можуть свідчити про виведення капіталів з країни.

Відео дня

Так, для запобігання банківських ризиків у сфері фінансового моніторингу НБУ ввів ризик-орієнтований підхід, який дозволяє банкам оцінити реальні фінансові можливості клієнтів, які бажають здійснювати фінансові операції.

"Зазначені кроки позитивно вплинуть на можливість банків якісно аналізувати фінансові операції для того, щоб виявити підозрілі або схемні фінансові операції", - зазначив директор департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.

Нагадаємо, фінансові операції на суми, що дорівнюють або перевищують 150 тис. грн. і мають відповідну ознаку, віднесені Законом України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення до операцій, які підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X