НБУ запідозрив банк Тігіпка у махінаціях

1 жовтня 2018, 10:01

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення про невідповідність керівників ТАСкомбанку вимогам законодавства через здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу. Причина встановлення такого рішення полягає в виявленні факту зняття за період з лютого по жовтень 2017 року 23 юриособами в готівковій формі 3,9 млрд грн.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

"Нацбанк отримав повідомлення про оскарження у судовому порядку його рішень (прийнятих в лютому-березні, - ред.) про невідповідність керівників ТАСкомбанку вимогам законодавства", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Підставою для прийняття таких рішень є неналежне виконання керівниками ТАСкомбанку своїх службових обов'язків, що призвело до здійснення цим банком ризикової діяльності у сфері фінмоніторингу.

"Також ними неналежно виконувався обов’язок здійснювати управління ризиками. Більше того, банк був зобов’язаний відмовитися від обслуговування клієнтів у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу, але не зробив цього", - відзначили у регуляторі.

Також у банку зазначили, що зняття 23 юрособами в готівковій формі коштів зі своїх поточних рахунків в розмірі близько 3,9 млрд грн на закупівлю вторинної сировини, це майже 80% всіх виданих банком за цей період готівки з рахунків юросіб.

"Разом з тим банк встановив вищезазначеним клієнтам значно менші тарифи на видачу готівки з їх поточних рахунків, ніж передбачено відповідним тарифним пакетом банку", - говориться у повідомленні.

У НБУ також зазначили, що більшість наявних коштів, які нібито потім клієнти банку платили контрагентам-фізичним особам за вторсировину, отримували шість фізичних осіб.

В НБУ заявляють, що вищезгадані контрагенти нібито зібрали 612 тисяч тонн вторсировини, але для перевезення такого величезного обсягу потрібно було скористатися послугами 284 КамАЗів за один день діяльності, проте будь-які дані про оплату таких перевезень відсутні. Крім того, банк надав НБУ недостовірну інформацію.

У Нацбанку також зазначили, що згадані фінансові операції схожі на схеми діяльності конвертаційних центрів.


Група ТАС заснована в 1998 році, має активи в фінансовому та промисловому секторах, сільському господарстві, нерухомості, фармацевтиці та венчурних проектах. У фінансовий сектор групи входять ТАСкомбанк, Універсал банк, ВіЕс Банк, дві страхові компанії і низка інших організацій. Засновником і основним акціонером групи є Сергій Тігіпко.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 червня 2018 року за розміром чистих активів ТАСкомбанк посідав 18-е місце (14,4 млрд грн) серед 84 банків, що діяли в країні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X