«Зірвати плани агресора». НБУ закликав центробанки низки країн заборонити розрахунки у рублях

1 квітня, 16:59
Кирило Шевченко (Фото:Кирило Шевченко / Facebook)

Кирило Шевченко (Фото:Кирило Шевченко / Facebook)

Глава НБУ Кирило Шевченко закликав центробанки низки країн заборонити розрахунки у російських та білоруських рублях.

Глава Нацбанку України Кирило Шевченко закликав центробанки Японії, Великобританії, США, Євросоюзу, а також Єврокомісію повністю заборонити фінансовим організаціям цих країн та їхнім контрагентам проводити розрахунки у російських та білоруських рублях.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні українського регулятора.

У зверненні йдеться, зокрема, і про заборону на відкриття рахунків у російській валюті та здійснення обмінних операцій рубля на інші валюти.

«Запроваджені міжнародними партнерами України санкції проти російської федерації безперечно безпрецедентні. Проте, враховуючи продовження військових дій, тиск на агресора з боку міжнародної спільноти має посилюватись», - заявив Шевченко.

Він також наголосив, що Росія робить все можливе, щоб перевести торгівлю енергетичними та іншими природними ресурсами на розрахунки в рублях, створюючи таким чином додатковий попит та підстави зміцнення національної валюти.

« Заборона розрахунків у російських рублях дозволить зірвати плани держави-агресора щодо переходу на виплати у своїй національній валюті. Цей крок допоможе зберегти статус-кво у торгових розрахунках із росією», — наголосив Шевченко.

Раніше НБУ попередив про відповідальність за обіг рублів на тимчасово окупованих територіях.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X