НБУ заявив про ризики затримки наступного траншу МВФ

14 грудня 2017, 14:52
Національний банк України (НБУ) припускає, що Україна ризикує отримати наступний транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) в більш пізні терміни, ніж прогнозувалося раніше

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті НБУ щодо підвищення облікової ставки.

"Посилилися ризики відтермінування наступного кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом", - зазначає регулятор, проте не вказує конкретних причин таких ризиків.

Відео дня

"Ми вже стовідсотково знаємо, що до кінця року ми транш не отримаємо. У той же час, ми розраховуємо наступного року отримати два транші на загальну суму $3-3,5 млрд", - сказав заступник голови НБУ Олег Чурій на брифінгу.

У свою чергу виконуючий обов'язки глави НБУ Яків Смолій зазначив, що візит місії МВФ очікується "до кінця січня", відповідно, перегляд програми відбудеться в лютому-березні.

"Транш можливий у другому кварталі 2018 року", - уточнив він.

НБУ підкреслює, що за останні півтора місяці стала "більш імовірною реалізація ризиків, які можуть стримати зниження інфляції наступного року".

  Зокрема, обсяг видатків, передбачений у прийнятому державному бюджеті на 2018 рік, суттєво вищий від закладеного у жовтневий прогноз Національного банку. Також є ризик більш значного підвищення соціальних стандартів, що може вплинути як на споживчий попит з боку населення, так і на собівартість товарів та послуг.

  Крім того, зазначає регулятор, зростання світової економіки може бути більш суттєвим, ніж очікувалося раніше. Це може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, спричинити підвищення заробітних плат.

  Нагадаємо, що з 15 грудня НБУ вдруге за два роки підвищив облікову ставку. Регулятор зазначив, змушений вдатися до проведення більш жорсткої монетарної політики з огляду на посилення інфляційних ризиків.

  Україна та МВФ у березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

  За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, наступний транш МВФ може становити $1,9 млрд, але Україна зможе його отримати не раніше першого кварталу 2018 року.

  Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Україна повинна прийняти закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа.

  Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

  poster
  Картина ділового тижня

  Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

  Розсилка відправляється по суботах

  Показати ще новини
  Радіо НВ
  X