НБУ задумався про залучення посередників до ідентифікації клієнтів банків

0 коментувати
 НБУ ініціював оновлення в процесі відкриття рахунків
Фото: прес-служба НБУ

НБУ ініціював оновлення в процесі відкриття рахунків

Національний банк України (НБУ) має намір надати можливість третім особам ідентифікувати та верифікувати фізосіб при відкритті рахунків в банку.

Для цього регулятор розробив проект постанови Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах.

Зокрема, документ передбачає на підставі договору доручення з банком, який є абонентом-ідентифікатором, при відкритті рахунку використовувати інформацію про ідентифікаційні дані клієнтів - фізичних осіб, отриману за допомогою системи електронної ідентифікації BankID.

Крім того, банки зможуть доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям-резидентам і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку.

Крім того, банки можуть отримати право зараховувати на поточні рахунки фізичних осіб кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів і відсотків за ними.

Також проектом передбачено скасування норми про подачу фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, на облік в органі Пенсійного фонду України.

Раніше, НБУ намітив велике оновлення системи BankID, яке може зробити систему наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні.


Нацбанк почав проект BankID в 2015 році. Впровадження системи спрямоване на створення можливості здійснення банками України електронної дистанційній ідентифікації клієнтів і надання громадянам України віддаленого доступу до багатьох державних і адміністративних послуг.

На даний час НБУ є власником системи і регулює відносини між абонентами-учасниками системи. Підключення до системи BankID для українських банків, державних установ і комерційних підприємств - безкоштовне.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: