НБУ задумався про залучення посередників до ідентифікації клієнтів банків

14 червня 2018, 13:14
735
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: прес-служба НБУ

НБУ ініціював оновлення в процесі відкриття рахунків

Національний банк України (НБУ) має намір надати можливість третім особам ідентифікувати та верифікувати фізосіб при відкритті рахунків в банку.

Для цього регулятор розробив проект постанови Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах.

Зокрема, документ передбачає на підставі договору доручення з банком, який є абонентом-ідентифікатором, при відкритті рахунку використовувати інформацію про ідентифікаційні дані клієнтів - фізичних осіб, отриману за допомогою системи електронної ідентифікації BankID.

Крім того, банки зможуть доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям-резидентам і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку.

Крім того, банки можуть отримати право зараховувати на поточні рахунки фізичних осіб кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів і відсотків за ними.

Також проектом передбачено скасування норми про подачу фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, на облік в органі Пенсійного фонду України.

Раніше, НБУ намітив велике оновлення системи BankID, яке може зробити систему наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні.


Нацбанк почав проект BankID в 2015 році. Впровадження системи спрямоване на створення можливості здійснення банками України електронної дистанційній ідентифікації клієнтів і надання громадянам України віддаленого доступу до багатьох державних і адміністративних послуг.

На даний час НБУ є власником системи і регулює відносини між абонентами-учасниками системи. Підключення до системи BankID для українських банків, державних установ і комерційних підприємств - безкоштовне.

Вибір редакції

Made in Ukraine

Сьогодні, 12:00

article_img
Harley, стережися. В Україні розробили електричний мотоцикл
Travel

Сьогодні, 19:10

article_img
Удвічі швидше Колумба. Як український яхтсмен проплив від Канарських до Карибських островів за 19 днів
Гаджети

Сьогодні, 20:00

article_img
Прогин зараховано. Все, що потрібно знати про Samsung Galaxy Fold і майбутнє гнучких смартфонів

Головне

Події

Сьогодні, 18:53

article_img
На Донбасі внаслідок обстрілів поранено двох українських бійців
Події

Сьогодні, 04:47

article_img
За рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб
Футбол

Сьогодні, 13:13

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги Європи Айнтрахт - Шахтар