НБУ введе новий спосіб проведення платежів

26 лютого 2019, 13:35

НБУ запровадить стандарт для проведення платежів з використанням QR кодів

Як повідомили в Національному банку України, після введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN, буде впроваджений стандарт для проведення платежів з використанням QR кодів. «Використання QR кодів, які будуть містити інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню оплати рахунків і обміну платіжною інформацією», - йдеться в повідомленні НБУ.

Відео дня

Також в НБУ повідомили, що на прохання банківського співтовариства регулятор переніс початок введення IBAN з 1 квітня на 5 серпня 2019 року.

Перенесення дати пов'язане з тим, що банкам потрібно більше часу для доопрацювання програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування клієнтів.

У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків в реквізитах розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

А з 1 листопада 2019 застосування IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів.

Нагадаємо, що введення IBAN дозволить адаптувати український платіжний простір з європейським. Використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Показати ще новини
Радіо NV
X