НБУ активно зайнявся переведенням гривні на блокчейн
Про це з посиланням на заяву НБУ пише видання CoinDesk.
"Сьогодні ми зміцнили нашу команду професіоналами світового класу і з оптимізмом дивимося, що проект відбудеться в найближчі місяці", - зазначив виконувач обов'язків голови НБУ Яків Смолій.
Інформація про склад команди не публікується, проте відомо, що в розробці проекту НБУ допомагає український стартап Distributed Lab. Його засновник Павло Кравченко підтвердив, що команда, принаймні, частково "відповідальна за архітектуру, blockchain-дослідження та розробку, аналіз безпеки".
- Читайте також: НБУ й інші регулятори визначилися зі статусом криптовалюти
Технологія blockchain сьогодні розглядається центробанками по всьому світу для більш ефективного відстеження грошей і скорочення витрат банків.
Наприклад, Народний банк Китаю вважає створення криптовалютної політики ключовим у фінансовому розвитку.
Однак саме Нацбанк України просунувся найбільше в плані більш чіткої практичної роботи зі створення "національної цифрової валюти".
"Національний банк України з нетерпінням чекає впровадження електронної гривні на основі технології blockchain. Ми розглядаємо blockchain як наступний крок у розвитку технологій транзакцій, який стане більш популярним і поширеним протягом наступних десятиліть", - наголосив Смолій.
Нагадаємо, що НБУ ще в листопаді 2016 року розпочав офіційну роботу над системою на основі блокчейнов з тим, щоб запустити "безготівкову економіку".
Нещодавно депутати Київради звернулися до президента, Верховної Ради і Національного банку України з пропозицією ввести в країні нормативну базу для запуску національної криптовалюти, а також створення сприятливих умов для розвитку стартапів.
Blockchain (блокчейн) - це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів та всього того, що потребує окремого незалежного запису і, в разі необхідності, перевірки. Під час його використання цифрові записи об'єднуються у "блоки", які потім зв'язуються криптографічно та хронологічно в "ланцюжок", за допомогою складних математичних алгоритмів. Процес шифрування, відомий як хешування, виконується великою кількістю різних комп'ютерів, що працюють в одній мережі. Як тільки реєстр буде оновлений і утворений новий блок, він уже не може бути змінений. Таким чином, підробити його неможливо. Будь-який користувач цієї мережі має вільний доступ до актуальної версії реєстру, що робить його прозорим абсолютно для всіх учасників.
На технології блокчейн заснована найпопулярніша у світі цифрова валюта Bitcoin (бінкоін), а також інші криптовалюти.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.