НБУ вирішив різко здешевити гроші в Україні

24 вересня 2015, 14:14
Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення з 25 вересня знизити облікову ставку з 27% до 22% річних

Як повідомили в НБУ, регулятор таким чином продовжує пом'якшення грошово-кредитної політики, розпочате в серпні. Тоді облікова ставка була знижена до 28% з 30%.

"Поступовий відхід від політики "дорогих грошей" стає можливим завдяки стійкому зниженню ризиків для цінової стабільності в Україні", - зазначили в НБУ.

Відео дня

Регулятор запевняє, що вже вдалося зменшити інфляцію попиту, стабілізувати валютний ринок і знизити інфляційні очікування. НБУ прогнозує, що інфляція буде уповільнюватися завдяки збалансованості грошово-кредитного ринку, низьким цінам на сировинні товари на світових ринках і подальшому зниженню девальваційних та інфляційних очікувань.

На думку Нацбанку, цьому будуть сприяти завершення операції з реструктуризації суверенного боргу України, продовження ефективного співробітництва з Міжнародним валютним фондом і підтримка з боку інших міжнародних партнерів.

Як наголошується в повідомленні, заплановане підвищення адміністративних цін і тарифів, а також дострокове збільшення зарплат і соціальних виплат, ініційоване урядом, не матимуть значного впливу на інфляцію: до кінця 2016 року приріст індексу споживчих цін сповільниться до 12%, а в середньостроковій перспективі - до 5%.

НБУ збільшив облікову ставку і ставку рефінансування до 30% річних з 4 березня цього року. До цього з 6 лютого діяла ставка у 19,5%, а з 13 листопада 2014 року - 14%.

Востаннє облікова ставка Нацбанку була вищою в 2000 році: з 24 березня 2000 року вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.

Під обліковою ставкою розуміється процентна ставка, за якою Центральний банк надає кредити комерційним банкам. Її зниження призводить до зменшення відсотків за банківськими позиками, приводячи до "здешевлення грошей".

Показати ще новини
Радіо НВ
X