НБУ вирішив різко здешевити гроші в Україні

24 вересня 2015, 14:14
9096
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Наталія Кравчук / НВ

НБУ відходить від політики "дорогих грошей"

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення з 25 вересня знизити облікову ставку з 27% до 22% річних

Як повідомили в НБУ, регулятор таким чином продовжує пом'якшення грошово-кредитної політики, розпочате в серпні. Тоді облікова ставка була знижена до 28% з 30%.

"Поступовий відхід від політики "дорогих грошей" стає можливим завдяки стійкому зниженню ризиків для цінової стабільності в Україні", - зазначили в НБУ.

Регулятор запевняє, що вже вдалося зменшити інфляцію попиту, стабілізувати валютний ринок і знизити інфляційні очікування. НБУ прогнозує, що інфляція буде уповільнюватися завдяки збалансованості грошово-кредитного ринку, низьким цінам на сировинні товари на світових ринках і подальшому зниженню девальваційних та інфляційних очікувань.

На думку Нацбанку, цьому будуть сприяти завершення операції з реструктуризації суверенного боргу України, продовження ефективного співробітництва з Міжнародним валютним фондом і підтримка з боку інших міжнародних партнерів.

Як наголошується в повідомленні, заплановане підвищення адміністративних цін і тарифів, а також дострокове збільшення зарплат і соціальних виплат, ініційоване урядом, не матимуть значного впливу на інфляцію: до кінця 2016 року приріст індексу споживчих цін сповільниться до 12%, а в середньостроковій перспективі - до 5%.

НБУ збільшив облікову ставку і ставку рефінансування до 30% річних з 4 березня цього року. До цього з 6 лютого діяла ставка у 19,5%, а з 13 листопада 2014 року - 14%.

Востаннє облікова ставка Нацбанку була вищою в 2000 році: з 24 березня 2000 року вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.

Під обліковою ставкою розуміється процентна ставка, за якою Центральний банк надає кредити комерційним банкам. Її зниження призводить до зменшення відсотків за банківськими позиками, приводячи до "здешевлення грошей".

Вибір редакції

Політика

Вчора, 15:09

article_img
Владислав Мангер: головні факти біографії підозрюваного в організації вбивства Гандзюк
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Політика

Вчора, 13:59

article_img
Президентські дебати на Радіо НВ: Євген Мураєв vs Дмитро Добродомов - відео

Головне

Політика

Вчора, 19:13

article_img
Тимошенко "ніколи не буде маріонеткою" Коломойського - радник Порошенка
Політика

Вчора, 19:25

article_img
А що це таке? Політконсультант Порошенка заперечує існування "томос-туру"
Компанії/Ринки

Вчора, 11:27

article_img
Обвал авторинку в Європі: продажі падають п'ятий місяць поспіль